Arena'daki Türkçe şöleni için kimler ne dedi?

Türkçe Olimpiyatlarının kapanışını izleyenler arasında Mehmet Emin Karamehmet ve Mehmet Nazif Günal gibi ünlüler de vardı.

Eklenme: 15 Haziran 2012 00:58 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 11:32

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI’NDA MUHTEŞEM KAPANIŞ TÖRENİ! FOTO GALERİ

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI KAPANIŞINDA İLGİNÇ YORUMLAR..

Mehmet Emin Karamehmet// Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı: Muazzam bir organizasyon. Takdir edilesi bir iş. Emeği geçenleri kutluyorum. Çok güzel bir atmosfer.

Mustafa Süzer//Süzer Holding Yönetim Kurulu Başkanı: Müthiş bir atmosfer, inanılmaz bir tablo. Bu tabloyu özlemişiz. İnsanların bir hayal uğruna başladıkları şey şimdi gerçekleşmiş durumda. Bu bize büyük bir gurur veriyor. Bize bu gururu yaşatan Hocaefendi’ye sonsuz minnet ve teşekkür.

Mehmet Nazif Günal//MNG Holding Yönetim Kurulu Başkanı: Futbol maçlarında bile böyle bir izdiham yok. Kapılardan giremedik. Organizasyonu inanılmaz buluyorum. İsmini bilmediğimiz ülkeler, Türkiye’ye sempati duyuyor. O ülkeler de Türkçe konuşan çocuklar ileride yönetici olacaklar. Böylelikle Türkiye ile dünya arasında büyük bir kardeşlik oluşacak.

Ethem Sancak// Hedef Alliance Yönetim Kurulu Başkanı: Bu organizasyon Türkiye’nin en büyük global markası. Zaten Arena’yı doldurmakla ne kadar iyi olduğunu da gösteriyor. Alperenlerden Allah razı olsun. Bizde ticari girişimciler olarak destekliyoruz.

Nihat Özdemir//Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı:  Muhteşem bir şölen olacağını tahmin ediyorum. Buraya bin 500 çocuk gelmiş. Ama aslında bunların arkasında binler var. Bu çocukların her birisi elçilik görevi yapıyorlar. Bu çocuk bizlerin temsilcileri olacak. Türkiye için en büyük hizmet budur. Bunu yapanlardan Allah razı olsun.

Gökhan Çetinsaya//YÖK Başkanı: Gerçekten bir gurur tablosu. Ufak adımlar, ufak başlangıçlar, dev adımlara dönüşüyor. Bunu soğuk savaş sonrası dünyanın en büyük ve en önemli olayı olarak görüyorum. Son 20 yıldır yep yeni bir dünya var karşımızda. Bu yeni dünyada da Türkiye yeni bir hale dönüşüyor. Bu da bunun en büyük kanıtı.

İsmail Küçükkaya// Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni.. 10. yılında statta en az 60-70 bin katılımcı 20 bin kişinin dışarıda kaldığı bir tablo. Türkiyemiz adına gurur verici.

Mustafa Karaalioğlu//Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni: Her sene düzenli olarak mutlaka ve zevkle izlediğim tek organizasyon. Türkiye adına bu kadar gurur duyulacak bir çalışmanın daha da genişleyeceğine inandığımız bir organizasyon.

Ali Akbulut//Zaman Gazetesi İmtiyaz Sahibi: Her Türkün onur duyacağı muhteşem bir organizasyon. Zannedersem sivillerin yapmış olduğu dünyanın en büyük organizasyon bu. Dünya küçülürken Türkçe büyüyor.

Ekrem Dumanlı//Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü: Harika bir uğurlama töreni. Bu çocuklar 15 gündür Türkiye’nin 60 vilayetinde program yaptılar. Millet onları bağrına bastı. Bu bir vefanın kristalize hale gelmiş bir şeklidir.

Nimet Baş// AK Parti İstanbul milletvekili:  “Ben Güney Afrika’da elemelerde juri üyesiydim. Orada ki coşku da en az buradaki kadar büyük. İnsanlara ülkemiz o kadar güzel tanıtılmış ki buradaki çocukların aileleri de Türkiye’ye gelmek için can atıyor. Okullarımızla gurur duydum. Hepsi çok kaliteli insanlar yetiştiriyor. En fakir ülkede bile çok donanımlı çocuklar yetiştirmişler. Tebrik ederim.”

Mustafa Sarıgül//Şişli Belediye Başkanı: Bu Türkiye’nin en güzel tanıtım organizasyonudur. Bu organizasyonun ekonomik ve sosyal açıdan katkısı var. Bu Türklerin ve Türkiye’nin hoşgörü gösterisidir.

Abdurrahim Albayrak//İşadamı, Galatasaray’ın eski yöneticisi:  Türkçe olimpiyatlarının Türkiye’ye çok katkısı var. Görmemezlikten gelinemeyecek inanılmaz muhteşem bir organizasyon.  Gurur duyuyorum.

Ozan Doğulu//Şarkıcı: İlk defa geliyorum. Neler yapılıyor görmek istedim. Türkçenin, Türkiye dışında da öğrenilmesi benimsenmesi çok gurur verici. Türk müziğine de katkısı olacağını düşünüyorum. Bir kamboçyalıya bile Türkçemizi öğretebiliyorsak ne mutlu bize.

Bedia Akartürk//Türkücü: Kırgızistan Türk Okulu ziyaretinden yeni geldim. Orada da aynı sistem var. Ama bu günkü muhteşem. İnanılmaz bir şey, İnsan gurur duyuyor. Neden bundan sonra Türkçe bir dünya dili olmasın? İnşallah Rabbim nasip eder.

Mustafa Yeşil//Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı: Bu organizasyon yurt dışında harcanan emeklerin paylaşılmasıdır. Türkiye’nin global düzeyde barışa katkıda bulunan baş aktörü olmasıdır. İçerdeki coşku gösteriyor ki binlerce insan yurt dışından gelen bu çocuklarda kendini buluyor.

Zeynel Abidin Erdem//Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı: Başladığı günden bu güne içinde bulunduğum bu hareketin ne kadar güzel bir hareket olduğu ortada. Bu hareket iki yakada da herkesi birleştirir. Bu bir barış hareketidir. Bu hizmetin büyüklüğü Türkiye’nin büyüklüğüdür.

Fikret İnan/Beşiktaş Başkanı: Türkçeyi dünyaya duyurmak adına büyük bir adım. Türklerin dünyadaki yerini görebilmeleri adına gurur verici bir tablo. Yapanlardan övgüyle bahsetmemiz gerekir. İnşallah devamının geleceğine de çok büyük bir inancım var.

İhsan Kalkavan//Armatör, işadamı: Artık kelimelerle ifadesi mümkün değil. En önemli tarafı, dünyanın her tarafından gelen insanlar kuliste aynı lisanla birbirine hitap ediyor. Bu dünyada hiç gerçekleşmedi. Bir 500 yıl daha gerçekleşemez.

Fetin Kazancı// Rodi Mood Yönetim Kurulu Başkanı: Atmosferi tarif etmek imkansız. Gönülle yapılan bir meselenin nasıl rağbet gördüğü ortada işte. Muhabbetle kurulan ilişkinin sonucunda böyle güzel bir şekilde oluyor tabi. Herkesten Allah razı olsun.

Hidayet Karaca//STV Genel Müdürü: Dünya üzerinde gidilmedik yer bırakmadı bu insanlar. Türk halkının da heyecanı bunu gösteriyor Arena’da. Dünya barışına nasıl bir katkı sağlayacağının göstergesi bu atmosfer. İnsanlar gerçekten de el ele. Arka planda emeği geçen herkesi tebrik etmek gerekiyor.

Prof. Dr. İsmail Yüksek//Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü: Bu gençler ülkemizi dünyada güzel temsil ediyor. Bir elçilik gibi o ülkelerle bağımızı sağlıyor okullar. Zaman zaman yurt dışına çıktığımda bu okullara uğradığımda nasıl fedakarca çalıştıklarını görüyorum.

Uğur Tütüneker//Eski Futbolcu: Atmosfer muhteşem. Dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar Türkiye’yi fethetti. Allah herkesten razı olsun. Ben Arena’nın bu kadar dolu olmasını beklemiyordum. Gerçekten ortam beni çok büyüledi.

Suat Kaya//Eski Futbolcu: Ülkem adına çok gururluyum. Başka milletlerden gelen çocukların Türkçe şarkı söylemesi her ne kadar zor olsa da bu işi çok iyi bir şekilde başarıyor. Herkesi kutluyorum.

Mehmet Gündem//Gazeteci Yazar: Türkiye her yıl kendi ufkunu bir kez daha yeniliyor, tazeliyor ve hatta aşıyor. Bu büyük hareket belli bir camianın fikri ve eseri olmaktan çıktı. Artık Türkiye’ye mal oldu. Bu aynı zamanda dünyaya da mal olacağının işareti.

Mehmet Baransu//Gazeteci-Yazar: Bu olimpiyatların 20 sene sonrasını hayal edemiyorum. Bu gün TT Arena doldu ama o zaman bunları yapacak stad bulamayacaklar. Bunların benzerlerinin yurt dışında nerede Türk okulu varsa oralarda da olacağını düşünüyorum. Bu Türkçenin ötesinde bir iş, bu yüzden herkesin destek vermesi gerekiyor.

İnsaf Altunbüken//Tasavvuf sanatçısı: Olimpiyatları ilk açıldığı günden beri takip etmeye çalışıyorum. Bir millet ve memleketin lider olmasında en önemli faktör dil, din ve kültürdür. Birde musikidir. Musiki evrensel bir dildir.

Nadir Sarıbacak//Oyuncu: Ortak dilin ötesinde dünya da bir gün aynı duyguyu paylaşmamızı sağlayacak bir organizasyon bu. Birbirimizle kültür alışverişinde bulunarak gerçek bir dil oluşturacağız. Yani gönül dili. Bizim çocuklarımız bu günleri hayırla yad edecekler.

CİHAN

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI’NDA MUHTEŞEM KAPANIŞ TÖRENİ! FOTO GALERİ

BAŞBAKAN ERDOĞAN’DAN FETHULLAH GÜLEN’E DÖN ÇAĞRISI!

TÜRKÇE SEVDALILARI ŞEHİR TURU ATTI! FOTO GALERİ

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ŞİİR FİNALİNİ MENNATALLAH AHMED KAZANDI! VİDEO

İŞTE TÜRKÇE OLİMPİYATLARI KAZANANI RUSLAN ANNAMAMMEDOV! VİDEO

TÜRKÇE OLİMPİYATLARI ŞARKI FİNALİ’NİN KAZANANI BELLİ OLDU! FOTO GALERİ

ULUSLARARASI TÜRKÇE OLİMPİYATLARI BAŞLADI! FOTO GALERİ

ÜNLÜLER TÜRKÇE SEVDALILARINI YALNIZ BIRAKMADI!