MedyaFaresi MedyaFaresi

Arda dev finalde oynayabilecek mi?

Atletico Madrid'in İspanya Ligi'nin son haftasında Barcelona ile berabere kaldığı maçta sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kalan milli futbolcumuz Arda Turan'ın Şampiyonlar Ligi Finali'nde oynaayıp oynayamayacağı merak ediliyor.

Eklenme: 18 Mayıs 2014 12:51 - Güncelleme: 04 Nisan 2016 14:50

Milli futbolcumuz Arda Turan ilk doktor kontrolünden geçti. Arda'nın, Atletico Madrid'in önümüzdeki hafta UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde Real Madrid karşısında forma giyme olasılığı çok az.

Atletico Madrid'in La liga şampiyonluğu için Barcelona ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmanın ilk yarısında oyundan çıkan Arda Turan'ın "Pupis" sakatlığının yeniden nüksettiği açıklandı. Karşılaşmanın 23. dakikasında Barcelonalı futbolcu Fabregas'ın Arda'nın daha önce sakatlık geçirdiği kasık bölgesine darbe vurduğu belirtildi. Arda Turan'in Madrid'deki klinikte acilen tedavi altına alınacağı vurgulanan açıklamada yıldız futbolcumuzun 24 Mayıs'taki karşılaşmaya yetiştirilmesinin çok zor olduğunun altı çizildi.

İSPANYA'DA ATLETICO DESTANI

Arda Turan gene bu yıl içinde Atletico Madrid'in şampiyonlar ligi çeyrek finalinde Barcelona ile 1-1 berabere kaldığı karşılaşmanın ikinci yarısında aldığı darbe yüzünden oyundan çıkmış ve doktorlar Turan'ın "Pupis" sakatlığının yeniden nüksettiğini duyurmuştu.

Arda, Barcelona karşısında sakatlanarak oyun dışında kalırken gözyaşlarına boğulmuş, hocası Simione ise onu teselli etmişti.

DHA