MedyaFaresi MedyaFaresi

Apronda namaz kılan yolcuların THY ile hiç ilgisi yokmuş!!!

Atatürk Havalimanı'nda geçen Perşembe akşamı İzmir'e gidecek uçağın rötar yapması üzerine sarıklı cüppeli bir erkek ile çarşaflı bir kadın apronda namaza durdu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Eklenme: 30 Eylül 2007 15:54 - Güncelleme: 16 Mart 2016 07:16

İSTANBUL - İstanbul Atatürk Havalimanı'nın apronunda çarşaflı ve sarıklı bir çiftin namaz kıldığının ortaya çıkması üzerine İstanbul Valiliği inceleme başlattı. Vali Yardımcısı M. Ali Ulutaş, ihmali olanlar hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi.

Milliyet gazetesinin haberine göre, hiçbir engellemeyle karşılaşmayan çiftin namaz kılma anı uçağın yolcularından biri tarafından görüntülendi. Çiftin THY'nin 338 sefer sayılı uçağıyla İzmir'e gittiği öğrenildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
Görüntünün basına yansımasının ardından havalimanlarından sorumlu İstanbul Vali Yardımcısı M. Ali Ulutaş olayla ilgili olarak inceleme başlattı. Ulutaş, ihmali belirlenen görevliler hakkında soruşturma açılacağını kaydetti.

Gazeteport'a konuşan THY Basın Sözcüsü Ali Genç, başlattıkları kurum içi soruşturmada, olaya konu olan uçağın ve seferin tespitinin yapılacağını belirtti. Apron bölgesi olarak tanımlanan asfaltta yolcuların bulunmasının her şekilde yasak olduğunu vurgulayan Genç şunları söyledi: "Tahminimizce bu kişiler yolcuları uçaktan terminale taşıyan otobüsü bekledikleri sırada namaza durdular. Apron bölgesi Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nin sorumluluk alanı. Biz şimdilik uçağı ve yolcuların kimliğini ortaya çıkarmaya çalışıyoruz." Atatürk Havalimanı apronunda deve kesilmesi tartışma yaratmış, yine apronda Irak'tan gelen Azmar Havayolları'na ait uçağın pilotları namaz kılmıştı

Etiketler : , thy