MedyaFaresi MedyaFaresi

Antalya ve İzmir'de duran adam eylemi!

Taksim'de başlayan duran adam eylemi Türkiye'ye yayıldı..

Eklenme: 17 Haziran 2013 16:18 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 22:12
Antalya

TAKSİM Gezi Parkı'na destek vermek için ilk olarak İstanbul'da başlayan, ardından ülke geneline yayılan 'duran adam' eylemine Antalya'dan da destek geldi.

Cumhuriyet Meydanı'nda ilk olarak frak giymiş opera sanatçısı Devrim Demirel'in eyleminin ardından aralarında kadınların da bulunduğu 40 kişilik grup, akşam saatlerinde sabit şekilde durmaya başladı. Ardından, Antalya Barosu'nun 'Eyvallah Etmeyen Avukatlar' grubundan 3 avukat, uzun süre hareketsiz şekilde bekleyerek eyleme destek verdi. Eyleme kentin birçok noktasından destek geldi. Işıklar Caddesi'nde bulunan Atatürk Evi'nin önünde bir grup da eyleme katıldı. Atatürk Evi önünde Türk bayrağı desenli kaşkol, tül kıyafet ve çiçekle bekleyen çift, vatandaşların ilgi odağı oldu. Çiftin eylemine daha sonra başka vatandaşlar da destek verdi.

İzmir

İstanbul Taksim Metro çıkışında, Gezi Parkı'na yapılan müdahaleyi hareket etmeden ve konuşmadan bekleyerek protesto eden 'Duran Adam' olarak adlandırılan Erdem Gündüz'e İzmir'den destek çığ gibi büyüdü. Akşam saatlerinde Gündoğdu Meydanı'nı dolduran onlarca kişi, aynı şekilde durarak protestolarını gözler önüne serdi.

Gezi Parkı'na yapılan polis müdahalesini yaptığı ilginç eylemle protesto eden, sosyal medyada en çok konuşulan isimlerden biri olan 'Duran Adam' Erdem Gündüz'e, İzmir'den akşam saatlerinde de destek geldi. Gündoğdu Meydanı'nda, aynı şekilde duran ve rekora koşan 'Efe' kostümlü kişinin etrafında toplanan İzmirliler, ayakta durarak tepkilerini gözler önüne serdi. Meydanın dışındaki caddeleri de dolduran kalabalıktan bazıları, aynı şekilde oldukları yerde durdu. Sosyal medyada bugün paylaşılan, 'İzmir'de saat 20.00'de bulunduğunuz yerde 20 metre arayla ayakta durun' çağrısına kısmen uyulduğu görüldü. Gündoğdu Meydanı yakınındaki direniş çadırlarında da, çeşitli aktivitelerle protesto eylemleri gün boyu sürdü.

Balıkesir

Atatürk Parkı girişindeki Atatürk Anıtı'na bugün saat 19.00'dan sonra gelen gençler 'Duran Adam' eylemini başlattı. İlerleyen saatlerle birlikte genç kızlar, kadınlar, aileler de bu eyleme katıldı. Bazı eylemciler sessiz protestoda basın mensuplarının sorularına yanıt vermedi. 'Duran Adam' eylemine katılıp destek veren Balıkesir Çağdaş Eğitim Vakfı (BAÇEV) Başkanı Behiç İstanbulluoğlu, "Son derece olumlu, çok yaratıcı, çok zekice bir eylem. Gençlerin zekası bizi her geçen gün şaşırtıyor, şaşırtmaya devam ediyor. Bize de sadece takip edip, destelemek kalıyor. Bakalım bu eyleme ne suç bulacaklar bunu da gerçekten merak ediyorum" dedi. Anıta gelen kadınlar da çocuklarının İstanbul'da bu eyleme katıldığını, kendilerinin de Balıkesir'den eyleme ve çocuklarına destek verdiklerini söyledi.
 

Canlı yayını iPhone, iPad ve diğer mobil cihazlardan izlemek için tıklayın

Sabah Gazetesi önünde duran adam eylemi!

İçişleri Bakanı'ndan duran adam açıklaması!

Twitter #duranadam'la inliyor! Peki kim bu adam?

İŞTE DURAN ADAM VİDEO!

TAKSİM'DE İLGİNÇ EYLEM DURAN ADAM ORTALIĞI KARIŞTIRDI!

FIRAT TANIŞ'TAN DURAN ADAM'A DESTEK!