MedyaFaresi MedyaFaresi

Ankara’da tartışma yaratan görüntü! Büyükşehir logosunun kaldırım taşlarından silindiği iddiası

Sincan Belediyesi'nin, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan kaldırımlardaki büyükşehir yazılarını tek tek kazdırdığı iddiası sosyal medyada tepki topladı. Olayla ilgili paylaşılan video ve fotoğraflara yüzlerce yorum yapıldı.

Eklenme: 31 Ekim 2019 17:58 - Güncelleme: 31 Ekim 2019 18:02

Ankara Sincan’da çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler tartışma yarattı.

Görüntülerde, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan kaldırımlardaki büyükşehir yazısı, üzerlerinde Sincan Belediyesi’ne ait kıyafetler bulunan işçiler tarafından çeşitli aletlerle siliniyor.

Yeni yapılan kaldırımlardaki yazıların ne maksatla silindiği anlaşılamazken, yapılan işlem sosyal medyada tartışma konusu oldu.

İşte o video...

Sincan Belediyesi: Yüksek taşların kotu düşürüldü, hâlâ logolular mevcut

T24'ün ulaştığı Sincan Belediyesi yetkilileri ise bu iddiayı yalanladı. Bölgedeki bazı taşların traşlandığını kabul eden belediye yetkilileri, bunun amacının ise uygulamada oluşan kot farklılıklarını gidermek olduğunu savunarak T24'e şunları söyledi: 

"Bazı kaldırım taşlarının kotu yüksek oluyor, yüksek olan taşların kotların yüksekliğini düşürmek amacıyla yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin amblemini silmek gibi bir durum yok. Jilet taşıyla yüksek olanları kazıdılar. Gidip inceleseler Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin amblemlerinin de olduğu taşların orada hâlâ bulunduğunu görebilirler."