MedyaFaresi MedyaFaresi

Ankara metrosu için 1350 işçi çalışıyor!

Ulaştırma Bakanlığı, Sincan-Batıkent, Kızılay-Çayyolu ve Keçiören-Tandoğan hatlarında 1350 işçinin çalıştığını söyledi.

Eklenme: 20 Temmuz 2013 22:01 - Güncelleme: 03 Şubat 2016 23:24
 Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdür Vekili Tahan, Sincan-Batıkent, Kızılay-Çayyolu ve Keçiören-Tandoğan hatlarında 1350 işçinin çalıştığını söyledi.

Basın mensuplarına Sincan-Batıkent ve Kızılay-Çayyolu metro hatlarını gezdiren Tahan, yaptığı açıklamada Ankara metrolarında çalışmaların 24 saat esasına göre devam ettiğini belirterek, istasyonlarda ray döşemesinin tamamlandığını, peyzaj ve çevre düzenlemeleriyle  ilgili işlerin başladığını belirtti.

Sincan-Batıkent ve Kızılay-Çayyolu hatlarında elektromekanik ve sinyal sisteminde mühendislerle birlikte 240 işçi, inşaat ve mimari işlerde 730 işçi, 400\'den fazla işçisinin de Keçiören-Tandoğan hattında çalıştığını bildiren Tahan, "1350 çalışanımız Ankaralıları metroya kavuşturmak için çalışıyor" dedi.

Metroların açılış tarihlerinde herhangi bir değişiklik olmayacağına dikkati çeken Tahan, şöyle konuştu:

"Biz arkamızdaki siyasi iradenin ve Sayın Bakanımız Binali Yıldırım\'ın büyük desteğiyle usanmadan büyük bir zevkle çalışıyoruz. Marmaray\'ın açılış tarihi olan 29 Ekim\'de Batıkent-Sincan ve Kızılay-Çayyolu hatları da hazır olacak. Ama öngöremediğimiz ufak tefek sıkıntılar olacaktır. Onları da kısa sürede giderip bu yıl sonu itibarıyla kesintisiz işletmemizi sürdürmüş olacağız."

AA