MedyaFaresi MedyaFaresi

Angel McCouhtry yeniden Türkiye'de

Fenerbahçe'den olaylı biçimde ayrılan ve eşcinsel olduğu için sarı lacivertli kulüpte ayrımcılığa uğradığını iddia eden kadın basketbolcu Angel McCoughtry, tekrar Türkiye'ye döndü.

Eklenme: 20 Ekim 2015 11:12 - Güncelleme: 11 Nisan 2016 06:52

Fenerbahçe'den lezbiyen basketçisine tehdit!

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Mersin Büyükşehir Belediyesi, yılın transfer bombasını patlattı...

Turuncu lacivertli kulüp, beş sezon forma giydiği Fenerbahçe'den olaylı biçimde ayrılan Angel MacCoughtry'yi renklerine bağladı. Kariyerinin en parlak dönemini yaşayan McCoughtry, WNBA'de geçtiğimiz günlerde sona eren 2015 sezonunun 'En İyi 5'i'ne seçildi. Çin'den gelen teklifi geri çeviren ABD'li yıldız, bir aksilik olmazsa yarın Mersin'de olacak.

Dünyanın en iyi kadın basketbolcuları arasında yer alan Angel McCoughtry'nin Fenerbahçe'den ayrılışı sırasında son derece ilginç olaylar yaşandı...


2014 KASIM'INDA BRANDE ELISE İLE NİŞANLANDI
2010 yılında sarı lacivertli kulübe gelen ABD'li basketbolcu, geçtiğimiz yılın kasım ayında kadın sevgilisi Brande Elise ile nişanlandı. Nişan fotoğraflarını sosyal medyadan paylaşan McCoughtry, daha sonra herkesi şaşırtan bir davranışta bulundu ve nişan haberlerini yalanladı. Fenerbahçe Kulübü bu olay karşısında sessiz kalırken, ABD'li basketbolcu, "Ben eşcinsel değilim" ifadesini kullandı.

ANGEL NİŞANLANDI

KOÇ WINNICKI İLE TARTIŞINCA KADRO DIŞI KALDI
Angel McCouhgtry, ilerleyen günlerde takımın Polonyalı koçu Jacek Winnicki ile yaşadığı tartışmaların ardından kadro dışı bırakılınca, 2015 Şubat'ında sözleşmesini feshedip ülkesine döndü. McCoughtry'nin gitmesinin ardından ortalık daha da karıştı.

EŞCİNSEL OLDUKLARINI AÇIKLAYAN SPORCULAR
YÖNETİCİ ZÜLFİKARİ İLE SOSYAL MEDYA ÜZERİNDEN TARTIŞTI
Fenerbahçe'nin kadın basketbolundan sorumlu yöneticisi İsfendiyar Zülfikari, Twitter'dan, "Angel formayı haketmediği için gitti" diye yazdı. Yıldız oyuncu yine Twitter'dan anında cevap verdi:

"Bu, kulüpte bana nasıl davranıldığının kanıtı. Tanrı'nın gerçekleri yüreğinizde göstermesini dilerim."


Angel McCoughtry ile sevgilisi Brande Elise, uzun süre İstanbul'da birlikte yaşadı.

1 NİSAN'DA EŞCİNSEL OLDUĞUNU AÇIKLADI
Angel McCouhgtry, 1 Nisan 2015'te sosyal medya üzerinden bir açıklama daha yaptı ve eşcinsel olduğunu ilk kez ilan etti. Yıldız oyuncu bununla da yetinmedi ve daha önce bu durumu neden yalanladığına da açıklık getirdi.

Fenerbahçe yöneticilerinden o dönem baskı gördüğünü ve ayrımcılığa uğradığını iddia eden McCoughtry, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:


"SON TAKIMIM BENİ TEHDİT ETTİ"
"Evet ayrımcılığa uğradık. Arkadaşlarımızı kaybettik. Aile üyelerimiz üzgün. Kararımızı onaylamadıklarını söylediler.

Bildiğim tek şey aşk harika bir duygu. Denizaşırı son takımım, sosyal medya üzerinde yalan bir açıklama yapıp ilişkimin doğru olmadığını açıklamazsam beni işimden olmakla tehdit etti. Ancak tüm bildiğim, aşk harika bir duygu.

Hepimizin yargıç olduğunu ve bunun insanın doğası olduğunu anladım ancak Tanrı'yla daha çok konuştum. İnsanların yargısının yukarıdaki güçten çok daha güçlü olduğunu asla hissetmedim.

O bana düşmenin, öğrenmenin ve büyümenin hayat olduğunu söyledi. Fakat kalbimi hep temiz tuttum ve bütünüyle ona inandım. Bildiğim kadarıyla da aşk çok harika bir duygu ve Tanrı sevgidir."


Angel McCoughtry'nin ESPN dergisine verdiği pozlar büyük yankı yaratmıştı.