MedyaFaresi MedyaFaresi

ANALİZ! "Bu işte bir p.ştluk var ama!" Son ses kaydının hedefi CHP mi, Saadet mi?

MEDYAFARESİ- Bir programdan önce gizlice kaydedilen sohbet içerikli konuşmalar internete düştü. Seçime 3 gün kala bu haberi sızdıranların amacı CHP'ye oy kaybettirmek mi, yoksa Saadet'i "Ulusalcılarla berabermiş" gibi göstermek mi?

Eklenme: 25 Mart 2009 09:19 - Güncelleme: 20 Aralık 2015 10:42

Saadet Partisi'nin bu seçimlerde oylarını beklenmedik ölçüde yükselteceği tahmin ediliyor. Büyükşehirlerde AKP adayları başka partilerden çok Saadet adaylarından çekiniyor.

AK Parti yönetimi, en çok Saadet cephesinden gelen eleştirilerden rahatsız oluyor. CHP ve MHP'nin söyledikleri o kadar yaralayıcı bulunmuyor.

Böyle bir ortamda, Kanal B televizyonunda bir çekim öncesi özel sohbet kameralar tarafından kaydediliyor, internete sızdırılıyor.

Konuşulanları savunacak değiliz. Ancak bu konuşmayı yapan gazetecinin sözleriyle Kılıçdaroğlu'na yüklenmek de ahlaki değildir.

Daha önemlisi bu kayıtları seçime 3 gün kala medyaya sızdıran derin çetelerin, asıl amacı Kılıçdaroğlu'nu yıpratmak mı, yoksa Saadet Partisi'ni karalamak mıdır?

Oradaki sözleri çarpıtan bir takım yağdanlıklar, şimdi Saadet Partisi'ni Ulusalcılarla kolkola gösterme gayretine de girecektir.

Saadet'in yükselişini sadece ulusalcı kesimlerin desteğine indirgeyecek bu kara propaganda, medyaya sızdırılan kasetlerin gizli hedefidir.

Tek amaç, Saadet'in oylarını düşürmektir.

 

 

Etiketler : saadet