Abone Ol

Anadolu Ajansı'nın Bu Haberi Putin'i Çok Kızdıracak!

Putin’e karşı yurt dışında ve yurt içinde güçlü bir muhalefetin temsilcisi olan Navalni için bu fotoğraf, aynı zamanda politik bir haklılık anlamına da geliyor.

Anadolu Ajansı'nın Bu Haberi Putin'i Çok Kızdıracak!

Putin'e karşı direnişiyle öne çıkan muhalif ismin cezaevine götürülürken çekilen fotoğrafı farklı yorumlandı. Fotoğrafı çeken kurum nedeniyle bu durum siyasi gerginliğe neden olabilir...

Oda TV'de yer alan habere göre, Almanya'dan ülkesine dönüşü sonrası Moskova'da tutuklanan Rus muhalif lider Aleksey Navalni, mahkemenin yargılamadan önce 30 gün tutuklu kalmasına karar vermesine tepki gösterdi. Navalni, halka "sokaklara çıkma" çağrısı yaptı.

Aleksey Navalni, YouTube'da yayımlanan videoda "Korkmayın, sokaklara çıkın. Benim için değil, kendiniz ve geleceğiniz için çıkın" dedi.

Anadolu Ajansı ise Navalni’nin tutuklandığı ve kelepçeli halede hapishaneye götürüldüğü ana dair bir fotoğrafı yayınlayarak tüm dünyadaki ajans ve abonelerine geçti.

Fotoğrafta polis koruması altında yine bir polise kelepçelenen Muhalif Navalni’nin durumu gözüküyor.

Söz konusu kareyi ise Anadolu Ajansı Editörü Fırat Yurdakul sosyal medya hesabından paylaştı. Yurdakul, “Moskova soğuğunda bu tek kare fotoğraf için tam 7 saat bekledi. @anadoluajansi foto muhabiri @skaracan2. Yarın dünya basınında muhtemelen günün fotoğraflarından birisi olacak Rus muhalif Aleksey Navalnıy'nın kelepçeli ve polis eşliğinde hapishaneye götürülüşü” ifadelerini kullandı.

Ancak Putin’e karşı yurt dışında ve yurt içinde güçlü bir muhalefetin temsilcisi olan Navalni için bu fotoğraf, aynı zamanda politik bir haklılık anlamına da geliyor.

Yurdakul’un fotoğrafı paylaşmasının ardından ise Putin’e karşı Anadolu Ajansının bu hamlesi için Kremlin’den Saray’a “telefon edileceği” yorumları yapılıyor.

İşte o paylaşım ve fotoğraf:

Anadolu Ajansı'nın Bu Haberi Putin'i Çok Kızdıracak! - Resim: 1