MedyaFaresi MedyaFaresi

"Amacımız operayı sevdirmek!!" Goldaş'tan Arya arası reklam açıklaması!!!

Hürriyet'in Opera'daki reklam skandalı olarak duyurduğu olay üzerine Goldaş basın açıklaması yaptı. Goldaş'a göre yapılan sadece, sponsorluk yaparak sanata destek vermek.

Eklenme: 27 Kasım 2006 18:48 - Güncelleme: 01 Nisan 2016 06:48

İŞTE GOLDAŞ AÇIKLAMASI

Değerli Basın Mensubu,

Hürriyet Gazetesi'nin bugünkü nüshasında yer alan "Ali Baba'da aryalı reklâm" başlıklı manşet haberinde kurumumuzun adının haksız yorum ve eleştirilere neden olacak şekilde geçmesi sebebiyle bir açıklama yapma gereğini duyduk.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz; Goldaş olarak sanata önem veriyor ve fırsat buldukça destekliyor, özellikle, sınırlı seyircisi olan opera ve bale sanatının yaşatılması için kurum olarak girişimlerde bulunmaya çalışıyoruz. İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde sahneye koyulan, "Ali Baba ve Kırk Haramiler" adlı esere de bu amaçla sponsor olduk.

Verilen desteğin, ulaşılan kitle ile orantılandığında hiç de efektif olmamasına karşın sanata destek adına bu sponsorluk anlaşması imzalanmıştır. 14 Eylül 2006 tarihinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü ile resmi bir protokol hazırlanarak sponsorluk koşulları belirlenmiş ve sponsorluk bedeli kurumun TC Merkez Bankası nezdindeki hesabına yatırılmak suretiyle gerçekleştirilmiştir.

Sponsorluk bedeli karşılığında; tanıtım materyallerinde Goldaş logosunun kullanılması, 20 adet ücretsiz davetiye ve eserin librettosunda değişiklik yapılarak, "Bulduğun altınlar Goldaş altınları mı" cümlesinin yerleştirilmesi hakkı şirketimize verilmiştir. Sanata destek amacıyla imzaladığımız sponsorluğun, kurumumuzu yıpratacak şekilde yorumlanmasını üzüntüyle izlemekteyiz.

Kamuoyunda yanlış anlama ve yorumlara yol açılmaması için sponsorluk haklarımızdan olan librettodaki değişikliğin kaldırılması talebini de kabule hazır olduğumuzu bildirmek isteriz. Saygılarımızla,

Derya Tuzcuoğlu

Goldaş Reklam Departmanı Yöneticisi

Etiketler : , goldaş, arya, opera