MedyaFaresi MedyaFaresi

Altan Kıraç Kış Ligi Engel Atlama Yarışmaları 2.Ayak yarışması Dila Atlıspor Kulübü'nde yapılacak

Altan Kıraç Kış Ligi Engel Atlama Yarışmaları 2.Ayak yarışması 8 – 9 Şubat Cumartesi ve Pazar günleri Dila Atlıspor Kulübü'nde yapılacak.

Eklenme: 07 Şubat 2020 15:44 - Güncelleme: 07 Şubat 2020 15:48

Turkcell Platinum Park’ın Sponsorluğunda düzenlenen yarışmada, Türkiye'nin ünlü binicilerinden Oktay Sezek, Sencer Can, Hasan Şentürk, Sencer Horasan, Can İnce, İzzet Aboresi’nin de aralarında olduğu 120’nin üzerinde binici yarışacak.

Türkiye Binicilik  Federasyonu'nun resmi programında yer alan Engel atlama yarışının 2'nci ayağında P2 ve P3, Yeni Biniciler, Yıldızlar, Gençler, Genç Yetişkinler, Yetişkinler ve Pro Yetişkinler kategorilerinde sporcular karşıya gelecek.

2019 yılında hayatını kaybeden Atıcılık Camiasının önde gelen isimlerinden Altan Kıraç anısına düzenlenen lig toplam 2 ayak ve finaller şeklinde yapılıyor.

Birinci ayakta yaptıkları derecelerle 130 engelli atlamada Fatih Turan Tarhan,  120 metre engelli atlamada Cem Vardar, 110 metre engelli atlamada ise Benhür Çavdarlı liglerinde lider koltuğunda bulunuyorlar.

Bu hafta sonu yapılacak 2'nci ayak yarışlarının ardından finaller 14-15 Mart tarihlerinde yapılacak. 3 ayağın en iyi derecesi yapan sporcular kupa ve para ödülü alacak.

Altan Kıraç Kış Ligi Engel Atlama Yarışmaları'na 10 yaşından itibaren lisanslı biniciler katılabiliyor.

Kış Ligi Engel Atlama Yarışmaları vatandaşlar tarafından ücretsiz olarak izlenebiliyor.

Yarışmalar, İstanbul Beykoz'daki Dila Atlı Spor Kulübü'nde yapılacak.