MedyaFaresi MedyaFaresi

Alo FATİH dedi, Habertürk yayını kesti!

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında "Alo Fatih... MHP fırtına gibi geliyor, tehlike gibi geliyor. Bu nedenle yayınımızı derhal kesin ve sahibinize durumu takla ata ata bildirin" dedi. Habertürk televizyonu canlı verdiği konuşmayı o esnada kesti.

Eklenme: 11 Şubat 2014 11:54 - Güncelleme: 18 Şubat 2016 11:52

MHP lideri Bahçeli, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamuoyuna açıkladığı yolsuzluk fezlekesinde geçen konuşmalarla ilgili eleştirilerini sürdürdü. Tapelere yansıyan konuşmalara göre Bahçeli’nin sözleri Habertürk televizyonunda alt yazıyla geçerken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ciner Yayın Holding Başkanvekili Mehmet Fatih Saraç’ı aramış MHP liderinin sözlerinin kaldırılmasını istemişti. Bahçeli, bu konuşmaya göndermede bulanarak “Başbakan Erdoğan bu sözlerimize ilk telefonla Fatihlerine telefon yağdıracaktır. Erdoğan’ın paralı askerleri, medyadaki soytarıları 24 Alo Fatih hattı biz konuşurken sürekli açıktır bizi dinlemektedir. Aslan parçası fatihleri tetikte beklemişlerdir. Şimdi de biz Fatihçiklere sesleniyoruz. MHP fırtına gibi geliyor, tehlike gibi geliyor. Bu nedenle yayınımızı derhal kesin ve sahibinize durumu takla ata ata bildirin “ dedi. 

MHP Genel Başkanı’nın konuşmasını canlı veren Habertürk televizyonu bu sözler başladığı anda yayını kesti.

Ses kasetlerinde Bahçeli

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ve sosyal medyaya düşen ses kasetini Meclis kürsüsünden dinletmişti. Gezi Parkı eylemlerinin ardından Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Gül'ü göreve ve ülkeye sahip çıkmaya davet eden haber Habertürk TV'de yayınlanmıştı. İddiaya göre 4 Haziran'da Fas'ta bulunan Başbakan Erdoğan, Habertürk TV'den Fatih Saraç'ı arayarak, Bahçeli'yle ilgili verilen haberin yayından kaldırılmasını istedi. Saraç bunun üzerine, Habertürk çalışanı olan Abdullah'ı arayarak söz konusu haber ve alt yazıyı hemen kaldırılması talimatını verdi.

Başbakan Erdoğan, Bilal Erdoğan, Fatih Saraç ve Oğuz Usluer’in konuşmalarının olduğu iddia edilen başka bir ses kaydında da; Başbakan Erdoğan'ın MHP lideri Devlet Bahçeli’nin konuştuğu MHP Grup toplantısının Habertürk TV’de canlı yayında yayınlamasından duyduğu rahatsızlığı, televizyonun yöneticilerinden Fatih Saraç’a iletti. Başbakan’dan aldığı talimatlarla Oğuz Usluer’i arayan Fatih Saraç, Erdoğan’ın yayından duyduğu rahatsızlığı aktararak canlı yayının kesilmesini istedi. Canlı yayının kesilmesinin ardından Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ı arayan Fatih Saraç, Başbakan Erdoğan’ı üzdüğü için üzgün olduğunu belirterek özür diledi.

Radikal