MedyaFaresi MedyaFaresi

Alo Balçiçek mi? O görüntülere ne dedi?

Gezi Parkı olayları sırasında eylemcilerin saldırısına uğradığı iddia edilen Zehra Develioğlu ile ilgili görüntüler yeni tartışmalara yol açtı.. Tepkilerin adreslerinden biri de başörtülü kadının morluklarını gördüm diye yazan Balçiçek İlter'di..

Eklenme: 14 Şubat 2014 13:09 - Güncelleme: 03 Nisan 2016 03:56

Görüntüler ortaya çıkınca genç kadının herhangi bir saldırıya uğramadığı belirlendi.

Bunun üzerine o dönem dayak yediği ve taciz edildiği öne sürülen Develioğlu ile röportaj yaparak ‘morlukları gördüm’ diyen Balçiçek İlter, Twitter’dan açıklama yaptı.

"ZEHRA HANIM AÇIKLAMA YAPMAK ZORUNDADIR"   

Balçiçek İlter tweetlerinde şunları yazdı:

Kabataş görüntülerini izledim.Ayıp bana ait değil,"Kadının beyanı esastır"diyerek dinlediğim Zehra hnm'a aittir, açıklama yapmak zorundadır! Bu arada bu akşama kadar hiç görüntü izlemedim, izlediğimi de hiç iddia etmedim, beni başkalarıyla karıştırmayın,arşivler yazılanlar ortada! Kabataş'ı, nasıl yanıltıldığımı, özürümü yarın Türkiye'de yazacağım, hiç merak etmeyin.Şimdi küfür ve hakaretlerinizi alıp dağılabilirsiniz!

Balçiçek İlter, Zehra Develioğlu ile ilgili olayın ardından şunları yazmıştı:

"Ben cesur bir kadın tanıdım o gün... Kalabalık bir grup tarafından darp edilen, tacize uğrayan, bebeği ve kendisi için ölümüne korkan, olur da şikayette bulunursa sokakta tekrar başına bir şey gelir mi kabusu gören... Morluklarını da gördüm, ille de meraklıysanız, ama benim tanıklığıma ihtiyaç yok ki, raporu var zaten. Yaşadığı travmaya tanık oldum, konuşmasına, bana bakamayışına, olayı konuşurken bebeğini odada istemeyişine... Ellerini hiç bir yere koyamayışına... Geç gelen ama sonrasında hiç bitmeyen gözyaşlarına... Kabuslarına, sütten kesilmesine değinmiyorum bile... Ruhunda telafisi imkansız darbeler yaratmış bir şey yaşadı Zehra! Hemen konuşamadı, neden sonra cesaretini topladı, ağzını açtı... Başına gelmeyen kalmadı... Kendi mahallesinde “neden konuştun?” baskılarına maruz kalmıştır belki, karşı mahalle hemen savcı rolüne büründü, hani kayıtlar? Hani adamların eşgali? Kendini bilmezlerin sonuncusu ise olup bitenleri lohusa sendromuna bağlama hadsizliği bile gösterdi. Onunla konuşup söylediklerini aktaranlar, yazanlar, üzerine yorum yapanlar aynı mahalleden olunca, zaten güvenilirlik de bitti, niyeyse... O yüzden benim kefilliğime başvuruldu! Ne acı... "