MedyaFaresi MedyaFaresi

Almanya'nın Nürnberg şehrinde patlama!

Nürnberg şehri yakınlarında meydana gelen patlamada ölü veya yaralı sayısı henüz bilinmiyor

Eklenme: 27 Temmuz 2016 18:15 - Güncelleme: 27 Temmuz 2016 22:24

Mittelfranken Emniyet Müdürlüğü'nden, Nürnberg kenti yakınlarındaki Zirndorf'da bir sığınmacı ilk kabul merkezinin yakınında bomba patladığına ilişkin bir ipucunun bulunmadığı bildirildi.

Mittelfranken Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, görgü tanıklarının sığınmacı ilk kabul merkezinin yakınında bir bavulda patlama olduğuna ilişkin yerel saat ile 14.15'te kendilerine bilgi verdiği, bunun üzerine polisin kapsamlı önlemler aldığı ifade edildi.

Zirndorf'taki Frauenschlaegerstrasse adlı caddede bir bavulun yandığını, olay yerindeki polislerin hemen yangını söndürdüğüne işaret edilen açıklamada, ardından kriminal polis uzmanlarının ilk denetimi yaptığı, bomba uzmanlarının da olay yerine sevk edildiği ifade edildi.

"Şimdiye kadar bir bavulda bomba patlatıldığına ilişkin ipucu yok" ifadesi kullanılan açıklamada, patlamaya, bavulun içindeki bir sprey kutusunun sebebiyet vermiş olabileceği kaydedildi. 

Olay sırasında şimdiye kadar yaralanan olmadığı vurgulanan açıklamada polisin bavulun muhtemel sahiplerini bulmak için kapsamlı arama başlattığı, bunun için 1'i kadın 2 kişinin arandığı bilgisi paylaşıldı.

AA

habertürk