Abone Ol

Almanya'da 230 milyonluk vurgun yapan Yasemin Gündoğan Türkiye'ye kaçtı

Bremen'de doğan Yasemin Gündoğan bir süre kafelerde çalıştıktan sonra 2019 yılında para taşıma şirketi olan Loomis Deutschland'da işe başladı.

Almanya'da 230 milyonluk vurgun yapan Yasemin Gündoğan Türkiye'ye kaçtı

Almanya'da çalıştığı şirketinden 230 milyon lira çalarak kayıplara karışan Yasemin Gündoğan, her yerde aranıyor. 2 yıldır bulunamayan Gündoğan'ın Çeşme'de lüks bir villada tatil yaparken ve soygun anına ait fotoğrafları ortaya çıktı.

Merkez Bankası'ndan transfer edilen paraları bankalar için paketlemek ve ATM için para kasetlerini doldurmakla görevliydi.

2 yılın ardından çalışma sistemini tamamen çözen Gündoğan, aynı vardiyada görevli Henning B. ile yakınlaştı. 21 Mayıs 2021 yılında milyonluk vurgun için düğmeye bastı.

Gündoğan, soygun günü saat 14.00 de mesaiye başladı. Önce birim şefinden o günkü çalışma süreciyle alakalı bilgi aldı. Saat 15.48 de para aktarım masasına geçen Gündoğan, diğer günlerden farklı yanına iki konteyner aldı.

ATM kasetlerini dolduran, bankalara aktarılacak para torbalarını paketleyen Gündoğan, 20 milyonluk aktarımı gerçekleştirirken bir taraftan da düzenli olarak diğer konteynere para atmaya başladı.

Gündoğan, saat 15.48'de başladığı işi saat 20.40'ta sonlandırdı. Saat 20.47'de iki konteyneri garajdaki para transfer ünitesine taşıdı.

Saat 21.00'de Gündoğan, güvenliğe çöpleri atmak için garaj kapısını ve para transfer ünitesinin kapısını açtırdı. Saat 21.15 de plakası bilinmeyen bir araç şubenin avlusuna girdi.

Saat 21.21 de konteyneri zorla sürükleyerek araca yükleyip kayıplara karıştı. Yapılan incelemede 8 milyon 196 bin 925 euronun çalındığı tespit edildi.

Gündoğan'ın paraları Türkiye'ye kaçırdığı, arkadaşı 24 yaşındaki Büşra S. ve onun erkek arkadaşı Yiğit T.'nin de kendisine yardımcı olduğu belirlendi.

Olay sonrası Türkiye'ye kaçan Yasemin'in, Çeşme'de lüks bir villada Büşra S. ile tatil yaptığı fotoğrafa da ulaşıldı. Almanya'ya geri dönen Büşra S. tutuklandı. Gündoğan ve Yiğit T. aranıyor.