MedyaFaresi MedyaFaresi

Alkollü yolcu Kadir Topbaş'ın uçağına işedi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın da bulunduğu uçakta alkollü bir yolcu, pantolonunu indirerek uçak koridoruna işedi.

Eklenme: 11 Kasım 2009 22:34 - Güncelleme: 02 Şubat 2016 05:32

Olay dün Atatürk Havalimanı'ndan 23.50'de havalanan İstanbul-Hong Kong seferini yapan THY uçağında meydana geldi. Uçağa binerken de alkollü olduğu belirtilen yolcu, seyir sırasında da alkol almaya devam etti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve UCLG Eş-Başkanı Kadir Topbaş da beraberindeki heyetle Çin'in Guangzhou kentinde yapılacak olan UCLG (Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetim Teşkilatı) Dünya Konseyi Toplantısı gitmek üzere bu uçakta bulunuyordu. Aynı toplantı nedeniyle İstanbul Valiliği'nden bir heyetin de bulunduğu uçağın 30 C numaralı koltuğunda oturan yolcu, ilerleyen saatlerde iki şişeye yakın şarap içtikten sonra körkütük sarhoş şekilde koltuğundan kalkarak, pantolonunu indirdi. Onlarca yolcunun gözleri önünde uçağın koridoruna işeyen bu kişiye, yolcuların tepki göstermesi üzerine hostesler müdahale etti. Pantolonu giydirilen yolcu, yine hostesler tarafından kibar davranışlarla yerine oturtuldu.

YOLCU UÇAK KORİDORUNA İŞERSE NE YAPILIR?

Diğer yolcuların şikayetlerine devam etmeleri nedeniyle, uçağın pilotu ve hostesler tarafından yolculara yapılan açıklamalarda, böyle bir olayla ilk kez karşılaşıldığı ve Uluslararası Sivil Havacılık kuralları arasında yaşanan olayla ilgili herhangi bir yaptırımın bulunmadığı söylendi. Uçağın Hong Kong Havalimanı'nda yolcuların indirilmesinin ardından temizlendiği belirtildi.