Ali Koç şaşırttı! Fenerbahçe küme düşmek istemiyormuş!

Fenerbahçe yönetimi Nihat Özdemir'in istifasını kabul etmedi... Ali Koç'tan gelen açıklama ise kafaları karıştırdı..

Eklenme: 27 Ağustos 2011 18:59 - Güncelleme: 01 Nisan 2016 06:14

Fenerbahçe’nin Şampiyonlar Ligi’nden men edilmesi sonrası yönetici Nihat Özdemir istifa kararı almıştı. Ardından Ali Koç TFF’ye giderek Bank Asya’ya düşürülme talebini SÖZLÜ olarak kuruma iletti. TFF’nin küme düşürmeme kararı vermesinin ardından Fenerbahçe yönetimi olağanüstü toplanma kararı aldı.

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Ali Koç, Nihat Özdemir’in istifasının kabul edilmediğini açıkladı.

Ali Koç, ’TFF’ye yazı yazmadığımız yönündeki savunma yanlış ve yetesiz. Ligden çekilme sözkonusu olamıyor. Belli sayıda maça çıkmazsak küme düşebiliriz ancak bu bize 2 sezona mal oluyor. Bundan ötürü ligden çekilmeyi düşünmüyoruz. ’dedi.

TRABZON KARARINA TFF DE ÇOK ŞAŞIRMIŞ
’Federasyon 16 Ağustos’a kadar olan UEFA yazışmaları var. Ondan sonrası yok. UEFA’nın sitesinde ’Fenerbahçe şike yaptığı için Şampiyonlar Ligi’nden men edilmiştir’ yazıyordu. Hemen bağlantıya geçip bu yazının yanlış olduğunu ve şike yaptığı iddiası nedeniyle ibaresinin kullanılmasını söyledik. Ancak UEFA ’Bize Federasyon bu şekilde bir yazı gönderdi’ dediler.’ şeklinde konuan Koç, ’TFF bize yaptığı açıklamada Trabzonspor’un Şampiyonlar Ligi’ne gideceği yönündeki bu karara biz de çok şaşırdık’ dediler. Hakkaten bu karar bir sürpriz ise bu konuda bas bas bağırırım’ ifadelerini kullandı.