MedyaFaresi MedyaFaresi

Ali Koç: Geldiğimiz nokta, Fenerbahçe'nin Kurtuluş Savaşı yapma noktasıdır

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu'nda konuştu.

Eklenme: 28 Temmuz 2018 15:07 - Güncelleme: 28 Temmuz 2018 16:05

Fenerbahçe’de Başkan Ali Koç, Divan Kurulu’nda kürsüye geldi ve merak edilen konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu. 

İşte Ali Koç’un açıklamaları:

“Bu camianın konuşması lazım. Konuşmaya konuşmaya böyle olduk. Konuşmak ihanet değildir. Sayın Divan Başkanımız, Divan Kurulumuz, herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Çok az kişi konuştu.

Bu camianın konşması lazım. Konuşmaya konuşmaya bugünlere geldik. Turgut ve Uğur bey aşağı yukarı aynı şeyleri söylediniz. Yönetim kurulu önemli değil, bu kulübü yönetecek kadrolar önemli. Fenerbahçe’yi yönetecek profesyonel kadroların kalitesi çok yüksek olmalı. Buna benzer bir yönetim kurulu seçtik.”

”BİZE KILAVUZ OLDUĞU İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ”

”Köksal ağabey muhtıra mı veriyor, yol mu gösteriyor tam anlamadım. ‘Yönetim 1907’ gibi gözüküyor dedi. Geçen yönetim kurulunda 11 kişi 1907’dendi. Biz Fenerbahçe’ye hizmet etmek için elimizi değil, birçok şeyimizi taşın altına koyduk.

Spor yöneticiliği öyle bir şeydir ki, okulu yoktur. Tecrübe burada kazanılır. Biz de elimizden geldiğince camiamızı arzu edilecek noktaya getirmek için kadromuzu kurduk.

Fenerbahçe’nin ne kadar büyük bir camia olduğunu ve ne kadar demokratik bir seçim olduğunu Vefa Küçük’ün liderliğinde gördük. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın dört bir yanından üyeler geldi. Bütün Türkiye FB TV’ye kilitlendi. Vefa beye, seçime kadar ve sonrasında bize yaptığı kılavuzluk için teşekkür ederiz. Belki arzu edilen kadar tecrübeli değiliz ama her an bunu kazanıyoruz.”

”SİZ BİZİM SESİMİZ DEĞİLSİNİZ”

”Bizi daima uyarın, ikaz edin. Daha iyi yapmamıza araç olun. Biz kendi denetleme kurulumuzla konuştuğumuzda tek bir ricamız oldu. Siz bizim sesimiz değilsiniz.

Yanlış yaparsak yoldan çıkarsak ayar vereceksiniz. Sizleri biz belirledik ama sizden tek istediğimiz Fenerbahçe için en iyisini yapmak. Yanlış bir şey yapıyorsak, uyarılmamız gerekiyorsa görevinizi yerine getirmeniz. Daha önce yapılsa bu tablolar olmayacaktı”

“İYİ BİR ÜNİVERSİTE YAPMAK KOLAY DEĞİL”

”Biz optimist olmazsak bütün camiayı nasıl harekete geçiririz. Bu camia o kadar büyük ki, bu camianın dinamikleri harekete geçmeye başlamıştır. Üniversite için her sene kadar destek veriyorsunuz dedi. İyi bir üniversite yapmak hiç kolay değil.

Averaj üstü ya da Fenerbahçe’ye yakışacak kaliteli eğitim seviyesi vermek sandığınızdan çok çok daha zor. Bugüne kadar toplanan meblağlarla yapılması mümkün değil.

İşin planlanması ve kurgulanması gerçekçi temellere oturtulmalıydı. İlk yılda gelmek istediğimiz sayılara 4-5 senede geldik. Biz bir spor kulübüyüz. Kim istemez iyi bir üniversitemiz olmasını. Ama ciddi kaynaklar gerekiyor bunun için.”

“İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ DURUMUN FARKINDA DEĞİLSİNİZ”

”Köksal beye geri dönelim. İçinde bulunduğumuz durumun farkında değilsiniz. Art niyetli bakmak istesem sözlerinize, “Ne olacak işte Koç grubu ödesinler”diyorsunuz.

Geldiğimiz nokta Fenerbahçe’nin bir Kurtuluş Savaşı daha yapması gereken noktadır. Bunu bu kadar hafife alıp “Şu masadan üçüncü holding çıkar”demek olmaz.

Ben buraya Fenerbahçeli Ali Koç olarak seçildim. İçinde bulunduğumuz durumdan Koç grubu olarak değil Fenerbahçe olarak çıkacağız. Biz de biliyoruz bugün “Ali Koç başkan Fenerbahçe şampiyon” diye bağıranın top çizgiyi geçmediğinde farklı bağıracağını. Ama bu bizim yaptırdığımız bir şey değil”

“YENİ SAYFA AÇMAMIZ LAZIM”

“Bundan sonraki seçimlerin daha adil ve adayların eşit şartlarda yarışabileceği noktaya getirmek için tüzüğe ihtiyacımız var. Bunlar ortak bir akılla, hepimizin beraber çalışabileceğimiz ortamda yapılacak.

İhraç edilen üyelerle ilgili görüşümüz var ona da katılıyorum. Kabul edilemez konuların dışında seçim kampanyası sürecinde yeni sayfa açmamız lazım, birbirimize ihtiyacımız var dedim. Bu görüşünüze de aynen katılıyorum”

“Aidatları 50 lira yükseltirken nasıl tartışmalar yaşadığımızı biliyorum. Ama arttırılması konusuna katılıyorum. Herkesten elinizi taşın altına koyun diye beklerken, bunu kongre üyelerinden beklemek en doğal hakkımız diye düşünüyorum”