MedyaFaresi MedyaFaresi

Ali Koç'dan Aziz Yıldırım'a: Kimse Fenerbahçe'den büyük değildir

Fenerbahçe'de Başkan adayı Ali Koç, bugün seçim öncesinde yaptığı konuşmada Aziz Yıldırım'a, "Kimse F.Bahçe'den büyük değil, sen de Fenerbahçe'den büyük değilsin" dedi.

Eklenme: 02 Haziran 2018 17:58 - Güncelleme: 02 Haziran 2018 18:13

"Sayın Başkanım, pek çok kez kimse Fenerbahçe'den büyük değil dediniz. Sanırım şunu unuttunuz, siz de Fenerbahçe'den büyük değilsiniz"

"Kırıldığımı, üzüldüğümü, kalbimin bir parçasının koptuğunu bilmenizi istiyorum çünkü Allah korusun bir gün size bir şey olursa ilk beni göreceksiniz"

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulunan başkan adayı Ali Koç, ''Sayın Başkanım, pek çok kez kimse Fenerbahçe'den büyük değil dediniz. Sanırım şunu unuttunuz, siz de Fenerbahçe'den büyük değilsiniz" dedi.
Seçim konuşmasını yapmak üzere davet edilen Ali Koç, tezahüratlar eşliğinde kürsüye geldi. Genel Kurul için statta bulunan üyeler alkışlarla tezahüratlarını sürdürürken, ''Ali Koç Başkan Fenerbahçe Şampiyon" ve "Alemin Kralı Geliyor'' tezahüratlarında bulundular.

Ali Koç, konuşmasında şu şekilde;

Umarım bugün ve yarın Fenerbahçemizde hayırlara vesile olur. 31 Mayıs'ta şehit düşen 3 askerimizi saygıyla anıyorum, mekanları cennet olsun, Allah yakınlara sabır versin.

Sayın Başkanım, yaptıklarınızın için size ve yönetiminize her F.Bahçeli gibi minnettarım. 3 Temmuz'da ödediğiniz ve camia olarak ödediğimiz bedel, dimdik duruşunuz, 'Kaçtı' diyenlerin şu an kaçmış olması, bizlere vermiş olduğunuz cesaret tüm Türkiye'ye örnek olmuştur.

Sizin 'Ne şikesi memleket elden gidiyor' sözlerinizi ülke geç anladı. Allah korusun bundan sonra arzu etmediğimiz bir sonuç çıkması halinde bu camia aynı refleksi bir saniye düşünmeden sergileyecektir.

Seçim sürecinde arzulamadığımız şeyler oldu. İki taraf da birçok söylem kullandı. Benimle ilgili itham ve iddialarda bulunuldu. Yaşanan bazı olayları gerçek dışı, siyahla beyaz kadar farklı şekilde ifade edildi

"SİZ DE FENERBAHÇE'DEN BÜYÜK DEĞİLSİNİZ"

Sayın Başkanım, pek çok kez 'Fenerbahçe kimseden büyük değil' dediniz. Sanırım şunu vurgulamayı unuttunuz, siz de Fenerbahçe'den büyük değilsiniz. Siz bunu unuttunuz. Kendinizi, Fenerbahçe'nin önüne koydunuz.

20 senedir neden hiç pişman olmadığınızı bugün çok daha iyi anlıyorum. Eski maçlarımızı yayıncı kuruluşta gözlerimiz yaşlı izliyoruz. Revivo'yu Alex'i, Rüştü'yü kendi televizyonumuzda izleyemiyoruz, sanki tarihimizden yok olmuşlar gibi.

Alex seçim malzemesi yapılamaz. Başkanımıza katılıyorum, Alex'in gitme zamanı gelmişti. Kendisine veda şeklimizi hiçbir zaman içime sindiremedim.

Kim ne yaparsa yapsın, zaten Alex'i bu taraftarından gönlünden kimse silemez. Aynen Lefter gibi, Selçuk ağabey gibi, onca sporcumuz gibi... Bunları yok saymak mümkün değildir.

Başarıya ulaştığımız her sezonda, özellikle teknik direktörlerimizin bu başarıdaki paylarını, hep küçümsediniz. İyi bir başkan emeği geçen herkesle gurur duyar. İyi bir başkan, teknik direktörle yarışmaz, gelecek yıl neye ihtiyaç olduğunu sorar.

"ALLAH DOĞRUNUN YANINDADIR"

İyi bir başkan, teknik direktörünün özel hayatıyla ilgili konuşmaz, ses kaydını yayınlamaz. O hoca tarihimizde en erken şampiyonluğu getiren isim... Her kim olursa olsun bunlar yapılmaz. Unutmayın ki Allah, her zaman doğrunun ve iyinin yanındadır.

Rakipler bu stada geldiğinde iyi davranacağız. Saygı görmek istiyorsak, saygı göstereceğiz. Hiçbir rakibimize ikinci sınıf muamele yapmamalıyız. Son yıllarda yaşanan gerginliklerde kan davası gibi kin tutmayacağız.

Hiçbir yöneticinin, taraftarımıza küfür etmek hakkı yoktur. Bu kulübün sahibi taraftarıdır. Taraftarlar her zaman hancı, geri kalan herkes yolcudur. Taraftarımızı farklılaştırmanın, kontrol etme çabasının tahribatı hep birlikte yaşıyoruz.

Başkan olursam, şeffaf, öz eleştiri yapan bir anlayış benimseyeceğiz. O yüzden en büyük transferimiz, felsefe değişikliği diyoruz.

Artık yeni bir atılım yapmanın tam zamanı. Sizlere ve büyük Fenerbahçe taraftarına sonuna kadar güveniyorum. Ben size sonuna kadar inanıyorum. Önce beceremez sonra kazanamaz oldum. Ama süre ilerledikçe, sizler de bana inandınız.

Korkum seçilmek ya da seçilmemek değil. Tek korkum bu sevgiye nasıl karşılık vereceğimiz. Bize güvendiniz, güven kazanmak zor ama kaybetmek çok kolaydır. Güveninize layık olmak için her şeyi yapacağız. Hatalarımız olabilir ama güveniniz her zaman emniyette olacak.

Üzülerek söylüyorum, seçimi kazanmak için her yola başvurdunuz. Evet Başkanım, siz seçim öncesi farklı konuşuyorsunuz. Açık ortamlarda farklı, kapalı ortamlarda farklı konuşuyorsunuz. Size bir şey olursa, yanınızda ilk ben olacağım.

Her anlamda biz farklıyız, seçimimiz de farklı büyüklüğümüz de farklı."

GERGİNLİK ÇIKTI

Bu arada Ali Koç'un konuşması sırasında olaylar çıktı. Ali Koç çıkan olayların ardından konuşmasını yarıda kesip kürsüden ayrıldı. Üyelerin yatıştırılmasının ardından Koç konuşmasına şöyle devam etti;
"Sizin yanınızda bana kötülük yapmış, belki de sizin de bilmediğiniz şekilde bana kötülük yapmış insanlar var başkanım. Daha fazla vaktinizi almayacağım. Üzülüyorum bu noktaya geldiğimiz için. Sanki derbi maçına çıkıyormuş gibi polisle geldim. Hepimiz Fenerbahçeliyiz, aynı gemideyiz. Yapmayın böyle.
Yarın seçimimiz var, kime oy verirseniz verin, lütfen gelin oyunuzu verin. Tarihi bir seçim. Her anlamda biz farklıyız, büyüklüğümüz de farklı, sevgimiz saygımız da daha farklı."