MedyaFaresi MedyaFaresi

Ali Ağaoğlu ifade verdi

17 Aralık operasyon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve serbest bırakılan Ali Ağaoğlu, savcı Zekeriya Öz’ün şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada tanık olarak ifade verdi.

Eklenme: 12 Şubat 2014 18:15 - Güncelleme: 10 Nisan 2016 04:54

Akşam gazetesinin haberine göre;17 Aralık derin operasyon soruşturmasının koordinatörlüğünü yapan eski İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Zekeriya Öz ile ilgili operasyonun ardından ailesi ve bir grup arkadaşı ile Dubai’de tatil yaptığı ve masraflarının Ali Ağaoğlu tarafından karşılandığı iddiaları üzerine HSYK inceleme başlattı. İnceleme sırasında Öz, önce Bakırköy’e başsavcı vekili dün ise Bolu’ya düz savcı olarak atandı. 

SAVCI ÖZ ŞİKAYETÇİ OLDU

Zekeriya Öz, iddialara karşı tatil masraflarını kendisinin karşıladığını söyledi. Ancak Ali Ağaoğlu tarafından ‘Zekeriya Öz’ün arkadaşı olan Dubai Temsilciliğimiz tarafından ağarlanmıştır’ açıklaması yapıldı. İddialarla ilgili haber yapan basın mensupları hakkında Öz savcılığa suç duyurusunda bulundu. Şikayet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu’unca soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında da Ali Ağaoğlu tanık sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

AĞAOĞLU SAVCIYA "BİZ KARŞILADIK" DEDİ

Ali Ağaoğlu soruşturma kapsamında basın suçları savcısına ifade verdi. Ağaoğlu ifadesinde önceden açıkladığı üzere Öz'ün tatil masraflarının kendi temsiliği tarafından karşılandığını belirtti. Ağaoğlu'nun ifadesinde ‘Temsilciliğimiz ağırladı’ şeklindeki beyananın tekrarladığı iddia edildi.

Vatan