MedyaFaresi MedyaFaresi

Aleyna Tilki: Her gün sahneye ölüm korkusuyla çıkıyorum

Adı ödül töreninde yaşanan karışıklıkla anılan Aleyna Tilki, sosyal medya hesabından yaşadıklarıyla ilgili yeni bir paylaşımda bulundu.

Eklenme: 15 Aralık 2019 13:33 - Güncelleme: 15 Aralık 2019 13:50

Şarkıcı Aleyna Tilki, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ilham veren 30 yaş altı 30 genç listesinden gelen tepkiler sonrası isminin çıkarılmasına tepki gösterdi.

Kendisini ödüllendirilenlere teşekkürlerini sunan Tilki, “Her gün sahneye ölüm korkusuyla çıkıp, binlerce kişiyi karşımda görünce ölsem gam yemem artık benim yerim burası diye gözünü karartan cesur bi kalbiniz oldu mu? Onlar bu cevabı hakettiler! Forbes'e ve Bakanlığa yolumu görmezden gelmediği için teşekkür ederim ” dedi.

Tilki, sosyal medya hesabından yaptığı yeni paylaşım üzerinden kendisini ödüllendirenlere teşekkürlerini sundu.

İşte Tilki’nin yaşadıklarını da anlattığı yeni paylaşımı:

“Daha yaşım küçük olduğu için, sahneye çıkma yasağımın olduğu dönemi hatırlıyor musunuz? 16 yaşımda binbir zorlukla, hikayesini anlatsam, yolumu anlatsam hayretle dinleyeceğiniz Türkiye'nin Youtube’da en çok dinlenen şarkısı olan ilk şarkımızı?

Ya da her gün küçük yaşta sahneye çıktığım için adliyeye gidip ben yalnızca sahneye çıkıyorum, ben çocuk yetiştirme kuruluna verilmek istemiyorum diye ailemi kaybetmekten korktuğum o dönemi? Tecrübesizdim… ''

''Ben değil herkes tecrübesizdi çünkü Türkiye'de ilktim… kimseye kızamazdık… Ya da sahnemde patlayan çivi tipi el yapımı bombadan,prodüktörümün geçmişte canice bıçaklanmasından ve aylarca hastanelerde kaldığımızdan, yapılan manüplasyonlardan da haberiniz var mı?

Her gün sahneye ölüm korkusuyla çıkıp, binlerce kişiyi karşısımda görünce ölsem gam yemem artık, benim yerim burası diye gözünü karartan cesur bi kalbiniz oldu mu?''

''Sen hiç 17 yaşında okul gezin haricinde ailensiz yurt dışı seyahati dahi yaptın mı? Ben o yaştan beri tek başıma Amerika'da yaşıyorum. Onlarca yabancı listede ülkemi temsil ettim ve daha büyüklerinde de temsil edebilmek için Amerika'da yaşadım. Amerika’ya ilk indiğimde sırtımda sadece sırt çantam vardı.''

''Şimdiyse dünyanın en büyük müzik şirketiyle anlaşmam var… Yolumda neler olduğunu tek tek anlatamam. Pes etmemek ne demek onu anlatmak için, çocuk olma lüksümü bile feda ettiğimi biraz olsun anlayın diye,bir kısmını paylaştım… İlhama ve başarıya yatkın olanlar yolumu yakından bilir. Baktığınızda neyi gördüğünüz, sizi siz yapan şeydir. İlhamı görenler gördü.''

''Onca tweetten ve olaydan sadece ‘cumartesi pazar' ı hatırlayanlarsa … Onlar için ilham zaten uzak bir detay… Onlar bu cevabı hakettiler! Forbes'e ve Bakanlığa yolumu görmezden gelmediği için teşekkür ederim”