MedyaFaresi MedyaFaresi

Alev Alatlı: Elbette ki oyum AK Parti'ye..

Usta yazar Alev Alatlı, "Bu seçim Türkiye'nin bekasının, duruşunun ve haysiyetinin seçimidir. Mesele memleketse gerisi teferruattır" dedi. Twitter'da adına açılan fake hesapta "Oyumu AK Parti'ye vereceğim" diye yazılan Alev Alatlı, SABAH'a özel bir açıklama...

Eklenme: 04 Haziran 2015 17:27 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 08:18

Sabah'tan Gül Kireklo'ya konuşan Alev Alatlı, Twitter hesabının olmadığını belirtti.. Alatlı, "Elbetteki oyum AK Parti'ye, ama bu tweet sahte bir hesaptan atılan tweettir. Ben Twitter kullanmıyorum. Adıma face hesap açmışlar. Bu çok korkutucu. Bugün bu tweeti atanın yarın ne yapacağı belli olmaz" ifadelerini kullandı. Alev Alatlı oyunu neden AK Parti'ye vereceğini de şöyle açıkladı: 

MESELE MEMLEKETSE... "
Niçin AK Parti'ye oy vereceğimin bilinmesini istiyorum. Çünkü bu seçim AK Parti'den öte Türkiye'nin bekasının oylanacağı bir seçim. Türkiye'nin İslam dünyasındaki duruşunun sorgulandığı bir seçim. Türkiye'nin haysiyetinin sorgulandığı bir seçim. Ve benim görüşüme göre mesele memleket olunca gerisi teferruattır. Bu nedenle elbette AK Parti'ye oy vereceğim. Ama bu tweet sahte bir hesaptan atılan bir tweettir. Bugün bu tweeti atanın yarın ne yapacağı belli olmaz. Şiddetle protesto ediyorum."

Sabah

En Çok Okunan Haberler