MedyaFaresi MedyaFaresi

Alçak FETÖ ile mücadelede şok öneri: Gülen'i tövbeye zorlayalım

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren kendisini üst düzey bir güvenlik bürokratının aradığını 15 Temmuz darbe girişiminin sorumlusu olarak gösterilen ve bu nedenle Türkiye'nin ABD'den defalarca iadesini istediği Fethullah Gülen'i tevbeye zorlamayı önerdiğini söyledi.

Eklenme: 18 Temmuz 2019 12:56 - Güncelleme: 18 Temmuz 2019 13:00

Taşgetiren, bürokratın ifadelerini "-Çıksalar, diyordu, biz milletimize, devletimize karşı büyük günah işledik. Af diliyoruz milletimizden, devletimizden. Adalete teslim oluyoruz. Verilecek cezaya razıyız. Ancak bizim ardımızdan gelerek, bize güvenerek yürüyen insanlar olanlardan sorumlu değildir, deseler” sözleriyle aktardı.

"Üst düzey güvenlik bürokratı, 'Örgütün Tepesi'ni bir 'Tevbe çıkışı'na zorlamayı öneriyor" diyen Taşgetiren'in  "Ruz-i mahşer’ yazımdan sonra…" başlığıyla yayımlanan yazısı şöyle:

Ruz-i mahşerde 15 Temmuz’un hesabı” başlıklı yazımdan sonra üst düzey bir güvenlik bürokratı aradı. Yazıdan dolayı tebrik etti, teşekkür etti, sonra yazının sonunda yer alan ifadelerden yola çıkarak bir değerlendirme yaptı. Yazının son paragrafları şöyleydi:
“Askere ulaştınız, iğdiş ettiniz, polise ulaştınız iğdiş ettiniz, hakime-savcıya ulaştınız iğdiş ettiniz, “İmam”lığı fesat kurgucusu haline getirdiniz, öğretmeni soru çalma eylemine bulaştırdınız… 

Türkiye’deki “dini hizmetler”in kaç yılına zarar verdiniz, kaç gencin zihnine zehir akıttınız anlayabiliyor musunuz? 
Ruz-i mahşerde yakanıza kaç insanın yapışacağını öngörebiliyor musunuz?

Ve bu işin tevbesi üzerinde düşündünüz mü?”

Yazının devamını okumak için tıklayın