MedyaFaresi MedyaFaresi

Albayrak'tan suçlama! Gezi Parkı faşist bir hareketti..

Esra Elönü'nün sunduğu, Ülke TV'de ekrana gelen Araf'ta Sorular'ın ilk konuğu Star Gazetesi yazarı Hakan Albayrak oldu.

Eklenme: 16 Temmuz 2013 20:29 - Güncelleme: 08 Nisan 2016 19:20
Gezi protestoları karşısında çok sert bir tutum alan Hakan Albayrak eylemcilere dönük suçlamalarına devam etti.

Star yazarı "Gezi Parkı üzerinden başlayan hareket kendini Kemalist sloganlarla, onuncu yıl marşıyla, Mustafa Kemal posterleriyle ifade eden faşist bir harekettir." diyen Hakan Albayrak sözlerine "Gezi Parkı'ndaki felsefi manada anarşist arkadaşların tahayyül ettiği şekilde bir hareket de değil." şeklinde konuştu.

Başta ağaç meselesinin olduğunu sonra ise polisin "yakışıksız" müdahalesi olduğunu ve Ankara'nın Dikmen'inde, İzmir'in Kordonboyu'nda görülen şeyin çevreci bir hareket olmadığını savunan Albayrak "Tam da polisin şiddetini, tarzını eleştirmeye hazırlanırken o polis şiddeti gölgede kaldı." dedi. Albayrak, kendi eşinin de sözlü sataşmalara maruz kaldığını belirtti. Ve özellikle gezi parkındaki eylemci kızların, ağza alınmayacak küfürler söylediğini ifade etti.

Şu anda dünyada emperyalizme karşı, postkolonyalizme karşı bir numaralı tehdidi oluşturan ülke Türkiye'dir" diyen Albayrak, Türkiye'nin harekete geçen potansiyelinin uluslararası sitemi tehdit ettiğini ileri sürdü. Albayrak bunu "Hükümeti yıkmaya dönük hareket bana göre emperyalizme ve postkolonyalizme yönelik harekettir." şeklinde açıkladı.