MedyaFaresi MedyaFaresi

Albayrak: İstanbul'da sonuç ne olursa olsun...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul'da seçimlerin tekrarlanması halinde dahi yatırımcılar açısından bir değişiklik olmayacağını savunarak, "Sonuç ne olursa olsun piyasalar tarafından satın alındı" dedi.

Eklenme: 16 Nisan 2019 14:30 - Güncelleme: 16 Nisan 2019 14:31

ABD temasları kapsamında Başkan Donald Trump ve yatırımcılar ile bir araya gelen Albayrak, ziyaretine ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, gerçekleştirdiği görüşmelerde demir-çelik ürünlerine uygulanan ek vergiler ile Halk Bankası konularının ele alındığını belirtti. Albayrak, yatırımcılarla yaptığı toplantılara ilişkin ise "Bugüne kadarkilerin en başarılısı" ifadesini kullandı.

Bazı yatırımcıların kendisine İstanbul seçimlerini sorduğunu aktaran Albayrak, "İstanbul seçimleri ne olursa olsun piyasa tarafından satın alındı" dedi. Albayrak, gazetecilerin, "Seçim tekrarlanırsa yatırımcı tepkisi ne olur?" sorusuna, "Yatırımların artması veya kesilmesi açısından bir fark yaratmaz" şeklinde yanıt verdi.

Albayrak ayrıca, kıdem tazminatı tartışmalarına ilişkin, "Tüm paydaşların mutabakatıyla bir süreç işleyecek. Daha ortada bir şey yok. Kıdem tazminatı çok sorunlu bir alan. İşçi, işveren, sendika mutsuz. Öyle bir formül üreteceğiz ki tüm paydaşlar mutlu olacak. Tüm paydaşlarla adım atılacak" dedi.

Etiketler : Berat Albayrak