MedyaFaresi MedyaFaresi

Akşam'la ilgili tebligat gelmedi! Görevimin başındayım..

Medya dünyası TMSF'nin el koyduğu Akşam gazetesindeki çalkantıyı konuşuyor.

Eklenme: 24 Haziran 2013 17:48 - Güncelleme: 11 Nisan 2016 05:44

Akşam'ın yeni Genel Yayın Yönetmeni kim oldu?

Kulislerde görevinden alındığı konuşulan Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya ise Radikal'e, "Bana herhangi bir tebligat yapılmadı, gazetedeyim, yarınki sayı için çalışıyoruz" dedi.

Genel Yayın Yönetmeni İsmail Küçükkaya'nın görevinden alındığı yerine eski Ak Parti milletvekili Star Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Mehmet Ocaktan'ın getirildiği konuşuluyor. Ancak bu operasyonda henüz son nokta konulmadı. İsmail Küçükkaya Radikal'e "Bana herhangi bir tebligat yapılmadı, gazetedeyim, yarınki sayı için arkadaşlarımızla çalışıyoruz" dedi.

İsmail Küçükkaya kendisine Genel Yayın Yönetmenliğinin dışında bir teklif getirildiğini ancak kendisinin bu teklifi kabul etmediğini de söyledi.

Medya kulislerinde bu olay, Çukurova Medya Şirketleri Grup Başkanı Cengiz Özdemir'in Cuma günü İsmail Küçükkaya ile bir konuşma yaptığı, "TMSF'ye danışman ol. Skytürk360'ta program yap; Akşam'da yazmaya devam et" teklifini götürdüğü biçiminde yer aldı.

Küçükkaya'nın yerine Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliğine getirileceği belirtilen Mehmet Ocaktan Yeni Şafak gazetesinin Ankara Temsilciliğini ve Genel Yayın Yönetmenliğini yapmıştı. Ocaktan bir önceki dönem Ak Partiden meclise girmiş ve milletvekili olarak görev yapmıştı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun ( TMSF ), Mayıs ayında "Çukurova Grubu'nun 455 milyon dolarlık borcunu ödeme imkanı olmadığı" gerekçesiyle Akşam gazetesi, Show TV ve Sky Türk 630 da dahil olmak üzere grubun pek çok medya şirketine el koymuştu. 

Radikal