Abone Ol

AKP'nin Kalesi Konya'da AKP'li Vekile Şok Protesto

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta’nın Konya’da Karatay Belediyesi’nin pazar yeri açılışında yaptığı konuşma sırasında pazarcı kadın tepki gösterdi. Pazarcı kadın, "Sizden pazarcı memnun değil, kimse memnun değil" ifadelerini kullandı. Kadının etrafını kısa sürede koruma polisleri sardı. O anlar kameralara yansıdı.

AKP'nin Kalesi Konya'da AKP'li Vekile Şok Protesto

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Karatay Belediyesi tarafından yapımları tamamlanan Kafe Karatay ile Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi'nin resmi açılışları programında konuştu.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu için, “Maalesef 6'lı masa diye bir masa icat ettiler. ‘Toroslar'ın evladıyım' diye çıkan ama Toroslar'ın evladı olduğunu unutup oturduğu masada kimlerden emir aldığını açıklamayacak durumda, zorda kalan, yeri geldiğinde ‘Konya'nın evladıyım' diye buraya gelmeye çalışan, kendini siyasetçi olarak pazarlamaya çalışan, bu ülkeye hizmet etmek değil birilerinin talimatlarıyla hizmet etmeye çalışan kişileri görüyoruz. Üzülüyoruz tabii ki, bu noktaya gelmemeliydiler” ifadelerini kullandı.

6'lı masayı cumhurbaşkanı adayını belirmemesi üzerinden de eleştiren Usta, masayı oluşturan tarafların masada yer aldıklarına pişman olduklarını ileri sürdü. Usta, “Şimdi ‘bu masada oturduk da nasıl kalkacağız' diye ciddi bir hesaplaşmanın içindeler. 6'lı masanın adayının kim olduğunu belirleyecek bir kapasiteye sahip değiller. Çünkü birlik ve beraberlik yok. Biri arkasına HDP'yi gizler, birisi arkasına dış güçleri gizler. Bu masadan ancak kaos çıkar, kavga çıkar. Bunların dağılışlarını göreceğiz” dedi.

Bu sırada korumaların engel olduğu pazarcı bir kadın, “Sizden pazarcı memnun değil, kimse memnun değil. Ben halkım beni duysun” serzenişinde bulundu. Bunun üzerine AK Partili Usta ise, “Bizden pazarcımız da memnun, halkımız da. Sen geç aşağıda konuşalım. Hepinizin nice emek vererek yetiştirdiğiniz evlatlarımızın bu vatan bu toprak şehitler ile elde edildi. Dün yine bir şehidimizi cenneti âlâ ya uğurladık. İnşallah mekânını Allah'ım cennet eylesin. Bu vatanı bu toprakları şehitlerimizin kanı ile aldıysak eğer bu vatanı bu toprağı öyle kolay kolay kimseye teslim etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.