Abone Ol

AKP'liler Kararsız ve Kırgın Seçmenin Oylarının Kendilerine Döndüğünü Savundu

AKP'li vekiller, sahadaki gözlemlerine göre kararsız kitlenin kendilerine dönmeye başladığını savundu.

AKP'liler Kararsız ve Kırgın Seçmenin Oylarının Kendilerine Döndüğünü Savundu

Temmuz ayından bu yana seçim bölgelerinde çalışmalar yapan AKP'li vekiller sahadan verilerle dönmeye başladı.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre; yaklaşık üç aylık çalışma sonuçlarını değerlendiren milletvekilleri ve AKP kurmayları, şöyle konuştu:

"Bu senenin başından itibaren AK Parti oylarında bir düşüş seyri vardı. Önce bu düşüş durdu, ardından son iki aydır yükseliş trendine girdiğini sahada gözlemledik. İlk sahaya çıktığımız temmuz başından bugüne geldiğimizde seçmende AK Parti açısından önemli bir değişim söz konusu. İlk başta bize karşı tereddütle yaklaşan bir kitle vardı. Ama özellikle bir aylık çalışma sonucunda bu tereddüttün ortadan kalktığını gördük. Hayat pahalılığı yine baş sorun. Ama küresel bir kriz yaşandığının farkında vatandaş. Son dönemde ‘kararsız, kırgın, küskün’ diyebileceğimiz kitleden bize doğru bir yöneliş olduğunu da gözlemledik. 6’lı masanın ortaya somut bir şey koyamaması da bizim lehimize işledi. 6’lı masadan umutlar kesilmiş durumda. Anketlerde AK Parti’nin oylarının üç ay önceye göre 1,5-2 puan yükseldiği tespiti var. Seçime kadar bu seyrin devam edeceğini öngörüyoruz."

AKP'lilerin saha gözlemlerine göre, KYK kredi borçlarının faizlerinin silinecek olması, vatandaşın 2 bin liraya kadar olan borçlarının devlet tarafından üstlenileceğinin yanı sıra yılbaşında asgari ücretliler ve çalışanların maaşlarında iyileştirme yapılacağına yönelik açıklamalar da vatandaş tarafından olumlu karşılandı.