MedyaFaresi MedyaFaresi

AKP'li yönetici: Kendi küskünlerimizi bile ikna edemiyoruz

Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında İstanbul seçimlerinde görevli bir AKP'li yönetici ile görüşmesini yazdı.

Eklenme: 26 Mayıs 2019 08:56 - Güncelleme: 26 Mayıs 2019 08:59

Takan, yöneticinin "Kendi küskünlerimizi bile ikna edemiyoruz" sözlerine yer verirken; AKP'nin MHP'lilerden çok Güneydoğu'dan getirdikleri Meleleri önemsediğini söyledi.

Takan'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Geçen, Çukurambar sohbetlerimizden birinde, İstanbul seçimlerinde görev yapan AKP'li yönetici, "Sahada hemşehri grupları ile yaptığımız bire bir iletişim çalışmaları da pek işe yaramıyor. Farklı bir metot bulmalıyız. Kendi küskünlerimizi bile ikna edemiyoruz.

Ekrem İmamoğlu'na haksızlık yapıldığı konusunda çok kemikleşmiş bir tablo ile karşı karşıyayız. Seçimi bugün yapsak yine İmamoğlu kazanır" itirafında bulunurken başından geçen bir olayı anlattı;

AKP'li yöneticinin verdiği bilgiye göre, 23 Mayıs Perşembe günü Üsküdar'da, belediyenin sosyal tesislerinde, Sivaslı sivil toplum örgütlerine bir iftar yemeği düzenlenir. İftara da tamamıyla İstanbul'da yaşayan Sivaslılar davet edilir.

Yemek tamamlanıp sohbet faslına geçildiğinde, Sivaslı AKP İstanbul Milletvekili Osman Boyraz mikrofonu ele alır ve adayları Binali Yıldırım için oy ister. Tam o esnada salonda büyük bir uğultu ve bazı protesto sesleri duyulur.

Bazı protestocular, Binali Yıldırım'a oy vermeyeceklerini dile getirir. Oluşan olumsuz hava üzerine de Osman Boyraz konuşmasını keser ve salondan ayrılır. Kaynağım, bunun gibi olumsuzlukları "çok yorgun düştükleri" sahur toplantılarında da yaşadıklarını kaydetti ama daha fazla örnek vermek istemedi. "Yeni anket var mı" diye sordum, konuşmak istemedi. "Genel merkezden farklı ve etkili stratejiler için yeni taktikler beklediklerini" söylemekle yetindi. "Teşkilatın hala çok yorgun olduğu ve isteksizliğinin" de altını çizdi."

Etiketler : Ahmet Takan