MedyaFaresi MedyaFaresi

AKP'li Üstün: MHP bizim mayamızı bozuyor

Çağlar Cilara'nın YouTube kanalına konuk olan Ak Partili Ayhan Sefer Üstün, partisinin MHP ile ittifakına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu: MHP bizim mayamızı bozuyor!

Eklenme: 29 Temmuz 2019 10:34 - Güncelleme: 29 Temmuz 2019 11:17

Ak Parti'de 4 dönem milletvekilliği ve genel başkan yardımcılığı yapan, Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu eski Başkanı Ayhan Sefer Üstün, "Ak Partililer neredeyse artık bir MHP'li, bir ülkücü gibi düşünmeye başladılar. Benim için en büyük sıkıntı bu. Ak Parti'nin demokrat bir yapısı vardı" diyerek partisinin MHP ile ittifakını eleştirdi.

"MHP, AK PARTİ'NİN MAYASINI BOZUYOR"

MHP'nin, Ak Parti'nin mayasını bozduğunu ileri süren Üstün, "MHP ile ittifakın bize bir faydası yok. MHP, benim partimin mayasını bozuyor. Bir zaman gelecek elinde MHP'lileşmiş, aşırı sağa kaymış bir parti kalacak. Bizi dinlemek varken Perinçek dinleniyor" diye konuştu.

İşte o video...

"UCUBE SİSTEM"

Ayhan Sefer Üstün, Türkiye'de uygulanan başkanlık sistemine ise 'ucube sistem' benzetmesi yaparak ağır eleştirilerde bulundu. Üstün, "Ucube parlamenter sistemden kaçalım derken başka bir ucube sisteme yakalandık. Burada kuvvetler ayrılığının olmadığı, parlamentonun iyice güdükleştiği bir sistemle karşı karşıyayız, bu sistem başkanlık sistemi değil" diye konuştu.

Ayhan Sefer Üstün, o dönemde eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun 18 sayfalık itiraz metnini Cumhurbaşkanı Erdoğan ile paylaştığını da sözlerine ekledi.