Abone Ol

AKP'li Özlem Zengin'den yobaz Akit'e tokat gibi yanıt: AK Parti düşmanı

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, kendisini, çocuk istismarı önergesi nedeniyle eleştiren Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu’na, “Bu önerge, AK Parti adına verildi, gayet tabiidir ki, yetkili kurullarımız ve parti grubumuzda genel başkanımızla, nihayetinde milletvekillerimizle istişare edilerek hazırlandı. Bir tek imzayı seçip saldırmak çarpık ve husumetli bir zihniyettir” yanıtını verdi.

AKP'li Özlem Zengin'den yobaz Akit'e tokat gibi yanıt: AK Parti düşmanı

Karahasanoğlu’nun Hiranur Vakfı’nda yaşanan çocuk istismarına ilişkin verdiği soru önergesi nedeniyle hedef aldığı AKP Grup Başkanvekili Zengin’den yanıt geldi. Zengin, twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Nihayet’ diye manşet atanlara… AK Parti grubu adına araştırma komisyonu kurulmasına dair önergemizi bugün değil geçen hafta perşembe günü verdik, bir hafta oldu. Diğer partiler de aynı gün verdiler. Açık gerçeğe rağmen, AK Parti düşmanlığı ne kadar gözlerini karartmış…

‘Gaz‘ yerine ‘Dur’ yazanlara… Bu önerge, AK Parti adına verildi, gayet tabiidir ki, yetkili kurullarımız ve parti grubumuzda genel başkanımızla (Erdoğan), nihayetinde milletvekillerimizle istişare edilerek hazırlandı. Bir tek imzayı seçip saldırmak çarpık ve husumetli bir zihniyettir.

Biz, AK Parti olarak, hiçbir zaman ve hiçbir yerde, TBMM de dahil, inancımıza, değerlerimize, değerlerimizi yaşayan insanımıza söz söyletmedik, söz söyletmeyiz. Mücadelemiz, değerlerimize ve onları yaşayan insanımıza söz gelmesinin önüne geçmek içindir.

Kadın-erkek yüzden fazla milletvekilimizin imzaladığı bir önergeye doğrudan değil de içindeki bir imza sahibini seçerek saldıran zihniyetin, esasen uğruna mücadele ettiğimiz değerlerimize ve onları yaşayan insanımıza verdiği zarar ne kadar vahimdir.

AK Parti, bütün Türkiye’nin, bütün toplum kesimlerinin partisidir; kendi evlerinin penceresinden bakıp Türkiye’yi gördüklerinden ibaret sananların da partisidir.”

Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, “‘Gaz’ı yazacaktım, Özlem Zengin ‘Dur’ dedi, engelledi” başlıklı yazısında, “Türkiye, tarihinde ilk defa, 1 trilyon dolara ulaşan bir doğal gaz rezervi buluyor. Bakın, Özlem Zengin, tüm dindar insanları rencide edecek şekilde hazırladığı araştırma önergesi ile CHP’lilerin ekmeğine nasıl kaymak sürüyor” demişti.