MedyaFaresi MedyaFaresi

AKP'li Kurtulmuş'tan Turizm Bakanı Ersoy'un Skandal Videosuna Tepki

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı "Ben aşılandım" videosuna tepki gösterdi.

Eklenme: 17 Mayıs 2021 10:43 - Güncelleme: 17 Mayıs 2021 12:15

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırladığı ve 'Go Turkey' isimli sosyal medya hesabında paylaşılan "Ben aşılandım" videosuna tepki gösterdi. Kurtulmuş, "Maskenin üzerine böyle bir şey yazmaya gerek var mıydı, bilmiyorum" dedi.

A Haber'de gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Kurtulmuş, skandal videoya ilişkin "Turizm sektöründe çalışan kişilerinde bunun olması turistler için bir güvencedir. En azında psikolojik olarak rahatlatır. Ama maskeye bu yazı yazılmayabilirdi" ifadesini kullandı.

Kurtulmuş, tam kapanma sonrasına ilişkin sürece dair de şu ifadeleri kullandı:

"Koronavirüse ait bütün veriler takip ediliyor. Tedbirler buna göre bazen sıkılıp bazen gevşetiliyor. Tam kapanma sonrası kademeli bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Millet olarak fedakarlık yapıyoruz. Samimi olarak muhalefetin fikirlerini dinlemeye hazırız.

"Uzmanlar bu haftanın çok kritik olacağını ifade ediyor. Tüm rakamlara bakılacak. Hastalığı bütünüyle ortadan kaldırmak istiyoruz. Tüm uygulamalara bakılacak ve sonrasında bir karar verilecek."