MedyaFaresi MedyaFaresi

AKP'li Kapusuz Yılmaz Özdil ve Bekir Coşkun'a saydırdı!

AKP Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz, Bekir Coşkun'a \"ağzından lağım akan\" dedi.

Eklenme: 11 Mayıs 2012 11:33 - Güncelleme: 16 Mart 2016 07:30

AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, AK Parti Antalya İl Başkanlığı’nın siyaset akademisine konuşmacı olarak katıldı.
 
Kapusuz hemen herkese çattığı konuşmasında şunları söyledi:
 
- 28 Şubat döneminde Sincan’da tank yürütülmüştü. Nerede yürütülmüştü? Sincan’da. Peki o tankı yürütülenler şimdi nerede misafirler? Sincan’da. Keser döner sap döner, arkadaşlar bir gün olur hesap döner.
 
Demirel’e, Kılıçdaroğlu’na
 
- Siyasetçiler görevlerine samimi olarak 4 elle sarılır, milletin verdiği yetkiyi doğru kullanırlarsa o ülkede sıkıntılar azalır. Yoksa birileri gibi ‘6 kez gittim 7 kez geldim’ diye övünürlerse onlar için de işte siyasetin yüzkarası denilir.
 
- Kılıçdaroğlu’nun dün çok meşhur müthiş açıklaması oldu. Ne diyor beyefendi. Sabah olmuş uyanmış, ‘bundan sonra darbelerden vazgeçtik, siz bildiri yayınlarsanız biz bundan sonra karşı çıkacağız.’ Şimdiye kadar neredeydin? 27 Nisan’da da Meclis’te CHP ana muhalefet partisiydi. Alkış tutuyordunuz.
 
Özdil’e, Balbay’a, Coşkun’a
 
- 27 Nisan muhtırası ile ilgili yazılar var. ‘Bundan sonraki adım ne olur. Bundan sonraki adım tank olur.’ Yılmaz Özdil, Ak Parti’ye söylüyor. Ne yapmış Ak Parti anayasaya uygun Cumhurbaşkanı seçmek istemiş. Hangi dünyada yaşıyorsunuz. Ama darbeci bunlar, kafası darbeci bunu iddia ediyorlar.
 
- Yazgülü Aldoğan, ‘yalnız bundan sonraki mesaj internetten gelmez, kapıya 2 subay gelir üst rütbeli subay da olmayabilir.’ Neyle tehdit ediyor bizi hanımefendi. Bizim gelip kafamıza silah dayarlar. Yapsalardı ya. Geldiler mi?
 
- Başka biri şu anda içeride milletvekili seçildi. Mustafa Balbay, ‘AK Parti’nin yanında sadece AB, ABD’nin Türkiye’den sorumlu komiserleri kalmıştır.’ 27 Nisan bildirisi ile herkes Ak Parti’yi terketmiş, sadece bizim yanımızda AB ve ABD’nin komiserleri kalmış. Ey Balbay duy ki bizim yanımızda millet oldu.
 
- Şu dili uzun ağzından lağım akan birisi daha var, Bekir Coşkun. O ne demiş, ‘Çankaya’yı asla dincilere bırakmayacağız.’ Çünkü orayı Atatürk’ün makamı ve başkomutanlık sayıyor. Ee sayın Bekir Coşkun bugün Cumhurbaşkanı kim?


Hürriyet