Abone Ol

AKP'li Başkandan olay öneri: Erdoğan'a Mareşal rütbesi verilsin

AK Parti Manisa İl Başkan Yardımcısı Ümit Taydaş, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a mareşal unvanı verilmesini istedi.

AKP'li Başkandan olay öneri: Erdoğan'a Mareşal rütbesi verilsin

Sosyal medya hesabından açıklama yapan AKP Manisa İl Başkan Yardımcısı ve Türkiye Harp Malûlü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Ümit Taydaş, şu ifadeleri kullandı: 

Bugün belirtmek istediğim konu çok önemli diye düşünüyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, son yıllarda milletin uyanmasıyla yükselişe geçmiştir. Gerçekten kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkma yolunda ilerlemektedir. Yerli ve milli konularında o kadar çok hamleler ortaya dökülmüştür ki, gerçekten gururlanmamak elde değildir. Yüzde 20-25'lerde olan silahlı kuvvetlerimizin kullandığı araç ve gerecin tamamen yerlileştirilmesi, millileştirilmesiyle ilgili yüzde 70'lere 75'lere çıkan bir oran ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda, zaten Libya'da, Suriye'de, Irak'ta ve Azerbaycan’da gerçekleşen mücadelemizle, gayretimizle, çabamızla Türk ordusunun ne kadar güçlendiği açık, net alelen gözükmektedir. 

"Kazandığı zaferler ortadadır; niçin mareşal rütbesi verilmemektedir?"

Anayasanın kanun hükmü gereğince, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, silahlı kuvvetlerin başkomutanıdır. Bu böyle ise ve böyle olduğu da açık ve net ortada durmaktayken, bu bağlamda; Libya'da, Suriye'de, Irak'ta, Azerbaycan'da ordumuzu yönetirken kazandığı zaferler ortadadır. Şimdi, kendisine niçin mareşal rütbesi verilmemektedir? Bu konuyla ilgili düşüncem şudur; ilgili kanuna bakıldığında sadece savaş başarısı olan kişilere orgeneral rütbesi olması kaidesiyle, bu mareşallik unvanını verildiği görülmektedir. 

Ama kaçıncı kez Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Türk ordusunu yöneten Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan çok büyük kazanımlar elde etmiş, çok büyük başarılarla Türk ulusunun yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Dünya lideri olarak tanımladığımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'la gurur duyduğumuzu ifade ediyorum.

Derhal ilgili kanun maddesi üzerinde tadil değişiklik yapılarak, başkomutan anayasanın kanun hükmü gereğince Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan'a, mareşal rütbesinin tevdi edilmesi gerektiğini, unvanın verilmesi gerektiğine inandığımı beyan ediyorum. Bu konuyla ilgili devlet büyüklerimizin gerekli adımlar atmasını canı gönülden istediğimi beyan ediyorum.”