MedyaFaresi MedyaFaresi

AKP'li Başkan Yunanistan'a alınmadı!

AK Partili Mustafa Dündar, İpsala Gümrük Kapısı’ndan Yunanistan’a sakıncalılar listesinde ismi geçtiği gerekçesi ile alınmadı.

Eklenme: 31 Ağustos 2013 13:43 - Güncelleme: 06 Mart 2016 13:28

Bursa’nın Osmangazi Belediye Başkanı AK Partili Mustafa Dündar, İpsala Gümrük Kapısı’ndan Yunanistan’a ‘sakıncalılar’ listesinde ismi geçtiği gerekçesi ile alınmadı. Dündar, “Galiba Yunanistan daha önce beni yaptığım bir konuşmadan dolayı sakıncalılar listesine aldı” dedi.

Bursa’nın AK Partili Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, makam otomobili ile kardeş Kozlukepir Belediyesi Alantepe Panayır etkinliğine katılmak üzere Yunanistan’a gitmek istedi. Gece saat 23,00 sıralarında Dündar, İpsala Gümrük Kapısı’nda Atina tarafından konulan Yunanistan’a giriş yasağı nedeniyle Yunanistan’a sokulmadı. Dündar, Yunanistan’a sokulmaması üzerine Bursa’ya geri döndü.

İHA muhabirinin telefonla ulaştığı Dündar, “Kardeş Kozlukepir Belediyesi Alantepe Panayır etkinliğine katılmak üzere Yunanistan’a gitmek istedim. Fakat Yunanistan daha önce benim yaptığım bir konuşmadan dolayı sakıncalılar listesine aldı. Bu yüzden bizi içeri almadılar. Bizde geri döndük” dedi.

Dündar resmi twitter adresinde ise “Atina tarafından şahsıma konulan Yunanistan’a giriş yasağından dolayı Yunanistan’a girişimiz engellendi ve Yunan gümrüğünden geri döndük” açıklamasını yaptı.