MedyaFaresi MedyaFaresi

AKP'den Aydın Doğan'a sert tepki: Haddini aşıyorsun!

Hürriyet’in birinci sayfasından verilen Aydın Doğan imzalı açıklamaya AKP’den sert tepki geldi.

Eklenme: 27 Eylül 2015 13:08 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 14:02

Aydın Doğan imzalı açıklamanın yalanlarla dolu olduğunun altını çizen AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner’in ardından Eski ANAP’lı Bakan Bülent Akarcalı, son açıklama üzerinden Doğan medyasına sert tepki gösterdi.

Sabah.com.tr'ye konuşan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner Aydın Doğan'ın bugün Hürriyet gazetesinin birinci sayfasından yaptığı açıklama hakkında şu ifadeleri kullandı:

HADDİNİ AŞARAK YALAN SÖYLEMEYE DEVAM EDİYORSUN!

Cumhurbaşkanımızı yalan söylemekle suçlarken sadece haddini aşmakla yetinmiyor dibine kadar da yalan söylemeye devam ediyorsun Aydın Doğan! Terör örgütüne ve siyasi partisine alenen destek veren yayın organların ortada iken tersini söylemek nasıl bir pişkinliktir nasıl bir milliyetçiliktir söyler misin?

HÜKÜMETLERİ NASIL YIKTIĞINIZI HERKES BİLİYOR!

Bu ülkede nasıl hükümet devirip hükümet kurduğunuzu, başbakanları nasıl emir eri olarak gördüğünüzü, hükümet başkanlarını rantlarınız için nasıl işlevsel bir siyasi araç olarak gördüğünüzü herkes biliyor. Ekonomik çıkarlarınız için gazetelerinizi nasıl silah olarak kullandığınızı herkes biliyor. Rahmetli Demirel'in mektubunun arkasına sığınarak kendinizi aklayamazsınız.

HİLTON İÇİN HANGİ TEKLİFLERDE BULUNDUNUZ?

Hilton için hangi tekliflerde bulunduğunuzu bilenler biliyor. Boynunu size uzatmayan Erdoğan'a diz çöktürmek için nasıl kirli ve hayasızca yayınlar yaptığınıza da herkes şahit. Şimdi kalkmış tersini söylemekte sakınca görmeyen bir pişkinlik örneği sergiliyorsunuz.

KELKİT'İN YİĞİTLERİ KİM, SEN KİM?

Kelkitlinin yiğitleriyle kendini mukayese etme! O yiğitler kim sen kim? Haddini bil Aydın Doğan ve teröre alenen destek veren yayın organlarına çeki düzen ver de öyle konuş! Bizim tanıdığımız Erdoğan başı gitse bile yalan söylemez. Bu millet sizi de biliyor. "Böyle demedim, seçilmişlere saygım var" derken bile doğruyu söylemiyorsunuz. Hürriyet'in başlıkları ve CNN'nin yayınları sizi yalanlıyor.

ANAP'LI ESKİ BAKAN BÜLENT AKARCALI: AYDIN DOĞAN EROL SİMAVİ'NİN GELENEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR!

Sabah.com.tr'ye bir açıklama yapan ANAP'ın kurucularından, eski bakan Bülent Akarcalı, Hürriyet gazetesinin kurulduğu günden bu yana siyasete yön vermeye çalıştığını, Aydın Doğan'ın da bu alışkanlığı sürdürdüğünü söyledi.
ANAP'ın kurucularından, eski bakan Bülent Akarcalı sabah.com.tr'ye şu açıklamalarda bulundu:

AYDIN DOĞAN SİYASETİ BASKI ALTINA ALMAYI BİR HAK GİBİ GÖRÜYOR

Aydın Doğan, sahip olduğu gazetenin yapısında geçmişten gelen ve de hala devam eden, Ankara'yı, siyasi iradeyi, Hükümetleri, Siyaset ve Devlet Adamlarını baskı altına almak, yönlendirmeye ve kullanmaya kalkışmak alışkanlığı bir hakmış gibi vardır.

HÜRRİYET'İN ESKİ PATRONU DA KENDİSİNİ "BİRİNCİ KUVVET" GÖRÜYORDU

Bunun en belirgin örneği, Hürriyetin o dönemki sahibi Erol Simavi'nin merhum Başbakan Turgut Özal'a göz dağı vermek maçıyla gazetesine bizzat atmış olduğu başlıktır ; '' Basına Batı aleminde Yasama Yürütme ve Yargı'dan sonra dördüncü kuvvet derler ama Türkiye için bu yanlıştır. Türkiye'de en kudretli kurum ordudur ama basın dördüncü değil birinci kuvvet makamındadır. Çünkü ihtilallere orduyu basın hazırlar. ''

AYDIN DOĞAN, BU ANTİDEMOKRATİK ANLAYIŞTAN SIYRILAMADI

Hürriyet maalesef, demokratik anlayışla yüzde yüz ters düşen, bu otoriter anlayıştan daha sonra da sıyrılmamıştır.

Aydın Doğan beyin kendi ağzından ifade etmediği ya da etmek istemediği bütün düşünceler, kullanıp kullanıp sonra da kapı önüne koyduğu onlarca köşe yazarı tarafından ifade edilmiştir.

BİNLERCE HÜRRİYET MAĞDURU HALA HAYATTA!

Cumhurbaşkanımıza yazdığı mektubun girişinde yazdığı "size böyle bir açık mektup yazmak durumunda kaldığım için gerçekten üzgünüm. Ama hayatta karşılaştığınız bazı şeyler, uğranılan büyük haksızlıklar, ne yazık ki, insanın duygularını ertelemesine imkân bırakmıyor. Bu mektubumu işte böyle bir haksızlığın bende yarattığı üzüntüyle yazıyorum cümlesiyle başlayacak binlerce mektubu Aydın Doğan'a hitaben yazabilecek binlerce Hürriyet mağduru insan hala hayattadır.

ALLAH BÜYÜKTÜR AYDIN BEY!

Allah büyüktür diye boşuna dememişler. Umarım, Aydın beyin bu cümleyi kullanır olması, o mağdurların hissiyatlarını, biraz da olsa kendisinin hissettiğini gösteriyordur ve Onursal Başkanı olduğu Medya grubunda çalışanlarla ve Bodrum'da tatil yaparak toplanan Etik Kurulundakilere de örnek olur.

gazeteciler.com