Abone Ol

AKP Sözcüsüne göre Akşener'in Erdoğan'a papatya çayı tavsiye etmesi yakışıksız ve saldırgan

Erdoğan ile Akşener arasında "temel atma" tartışması yaşanmış, Cumhurbaşkanı "Bizim adımıza dikkat et, beni kendinle uğraştırma" diyerek, İyi Parti liderini hedef almıştı

AKP Sözcüsüne göre Akşener'in Erdoğan'a papatya çayı tavsiye etmesi yakışıksız ve saldırgan

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kendisini "Adımıza dikkat et, beni kendinle uğraştırma" sözleriyle hedef alan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Papatya çayı iç" diye karşılık vermesini, "yakışıksız ve saldırgan" buldu. Çelik, "PKK'nın açık destek ilan ettiği bir yapının parçası olarak yola devam etmeyi tonlarca rezene çayı içerek bile hazmetmek mümkün değildir" dedi.

Akşener, Erdoğan'ın katıldığı Defne Devlet Hastanesi temel atma töreninin, "sahte" olduğunu söyleyerek, "Hastane temeli atıyoruz diye boş araziye beton döktüler, sonra da kaldırdılar" demişti. Erdoğan da dün katıldığı canlı yayında Akşener'in sözlerine, "Biz bir şeyi eğer yapıyoruz, yaptık dersek, bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et. Benim adım Tayyip soyadım da Erdoğan. Erdoğan’a da dikkat et, Tayyip ismine de dikkat et. Konuştuğun zaman buna göre konuş. Yalanla dolanla iş yapma. Beni kendinle uğraştırma" yanıtını vermişti.

Erdoğan'ın kendisini hedef alan sözlerini alıntılayan Akşener, sosyal medya hesabından, "Giderayak seni çok gergin gördüm Recep Bey. Akşamları papatya çayı iç, iyi gelir" tavsiyesinde bulundu. 

Bunun üzerine AKP Sözcüsü Çelik, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarda, Akşener'in "yakışıksız dili" ve tutumunu "kınadığını" söyledi. 

Çelik, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız Sn @RTErdogan dünkü grup toplantımızda eser ve hizmet temelli seviyeli bir seçim yarışı olması temennisinde bulunmuştu. Ancak İYİ Parti Gnl Başk Sn Akşener’in Cumhurbaşkanımıza dönük ifadeleri, yakışıksız ve niteliksiz bir kampanya yürüteceklerinin ilanı oldu.

Sn Akşener yaptığı paylaşımda bir gerginlikten bahsediyor ve Cumhurbaşkanımıza karşı yakışıksız bir üslup kullanıyor. Kullanılan bu yakışıksız dili ve tutumu kınıyoruz, kendilerine iade ediyoruz.

"Kalktığın masaya oturmak nerede olduysa siyasi gerginlik oradadır"

Bu saldırgan üslubun sebebini biliyoruz. Kendi adaylarını ilan ettiklerinden beri PKK’nın defalarca açık destek ilan ettiği bir yapının parçası olarak yola devam etmek zorunda kaldıklarını görüyoruz. Kuşkusuz bunu tonlarca ‘rezene çayı’ içerek bile hazmetmek mümkün değildir…

Böylece aslında 7’li masada kimin günlük doz olarak kaç papatya çayı içmeye ihtiyacı olduğunu tespit edebilirler…

'Hakarete uğradım' diyerek masadan kalkmak, sonrasında mecbur kalıp tekrar o masaya oturmak nerede olduysa siyasi gerginlik oradadır… “Kumar masasıyla noter masası arasında kaldık” dedikten sonra mecburi geri dönüş nerede yaşanmış ise gerginliğin adresi orasıdır!

"Akşener'in derdi, adaylarına PKK'nın neden destek verdiği olmalı"

Aslında Sn Akşener’in şu anda tek dert etmesi gereken konu, kendi Cumhurbaşkanı adaylarına PKK tarafından üst üste açıklamalarla neden destek verildiği olmalıdır. Hatta kendi adaylarına destek vermek için PKK’nın eylemlerine ara verme kararı alması tüm gündemini işgal etmelidir."