MedyaFaresi MedyaFaresi

AKP kulislerinden yeni partiye Truva Atı benzetmesi

AKP’den istifa eden eski bakan Ali Babacan ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu parti kurma çalışmalarını hızlandırdı. AKP kulislerinde de yeni partiyle ilgili değerlendirmeler sürüyor.

Eklenme: 02 Ağustos 2019 08:06 - Güncelleme: 02 Ağustos 2019 08:10

AKP’nin bu süreçte atacağı adımların çok önemli olacağını vurgulayan parti yöneticileri, her alanda hata yapılmaması ve çok dikkatli olunması gereken bir döneme girildiğine dikkati çekiyor.

AKP kulislerinde yeni partiye katılacakların daha çok eski milletvekili ve il başkanları olacağı değerlendirmesi yapıldı. Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre, AKP yöneticileri kurulacak yeni partiler için, “Öncelikle bir parti kurabilecekler mi ona bakmak lazım. Eğer kuracaklarsa yüzde 15-20’lik bir kitleyi harekete geçirecek bir potansiyeli hedefleyerek çıkmaları lazım. Ama öyle bir potansiyelleri olsa havadan onu alırsınız. Öyle bir hava yok. Bunun dışında bir ihtimalle yola çıkacaklarsa Truva Atı olabilirler. O da yüzde 2’lik oy oranını hedefleyip ‘yeter ki Tayyip Erdoğan gitsin’ hesabıyla iktidar değişikliği yapmaya çalışan bir siyaset üzerine olursa ekmek yiyemezler. Bu coğrafya böyle bir siyaset anlayışını kabul etmez” yorumunda bulundu.