Akın İpek gözaltına alınacak mı?

Ankara merkezli başlatılan ve 10 ilde süren sözde paralel yapı operasyonunda, Akın İpek ve Hidayet Karaca için de gözaltı kararı olduğu bildirildi.

Eklenme: 11 Aralık 2015 11:53 - Güncelleme: 09 Nisan 2016 00:16

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'Paralel Yapı' iddiası ile yürütülen operasyon kapsamında 10 ilde operasyon yapıldı. 65 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Gözaltına alınanlar arasında AKP eski milletvekili İlhan İşbilen de bulunuyor. Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunda görevli cumhuriyet savcısının talimatıyla, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah erken saatlerde İstanbul, Ankara ve Şanlıurfa'nın da arasında bulunduğu 10 ilde operasyon düzenledi.

LİSTEDE İPEK VE KARACA DA BULUNUYOR

Hakkında gözaltı karar bulunanlar arasında AKP eski milletvekili İlhan İşbilen, Ekrem Dumanlı, Hidayet Karaca, Akın İpek ve Fethullah Gülen'in bir dönem doktorluğunu yapan Kudret Ünal da bulunuyor. Öte yandan Fatih Üniversitesi eski rektörü Şerif Ali Tekalan da var. İŞBİLEN: BİRAZ BAŞKA SORU SORUN İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin sabah erken saatlerde düzenlediği operasyonda AKP İzmir Eski Milletvekili İlhan İşbilen'i gözaltına aldı. Gözaltına alınan İşbilen, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. İşbilen gazetecilerin "Neden gözaltına alındınız" sorusuna "Klasik sorular bunlar. Biraz başka soru sorun" yanıtını verdi. İşbilen, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü. Polis, operasyon kapsamında bir dönem Gülen'in doktorluğunu yapan Kudret Ünal'ı da gözaltına almak için Beylikdüzü'ndeki iş yerine gitti. Kapıyı çalan polis, açan olmayınca çevrede bir süre araştırma yaptıktan sonra olay yerinden ayrıldı.

ŞUBAT 2014'TE AKP'DEN İSTİFA ETMİŞTİ

AKP İzmir Milletvekili İlhan İşbilen, Fethullah Gülen’e yönelik tutumunu eleştirdiği partisi AK Parti'den 07 Şubat 2014'te istifa etmişti.

GÜLEN'İN DOKTORU DA GÖZALTINA ALINACAKLAR LİSTESİNDE

Polis, operasyon kapsamında bir dönem Gülen'in doktorluğunu yapan Kudret Ünal'ı da gözaltına almak için Beylikdüzü'ndeki iş yerine gitti. Kapıyı çalan polis, açan olmayınca çevrede bir süre araştırma yaptıktan sonra olay yerinden ayrıldı.

Kaynak: ROTAHABER