MedyaFaresi MedyaFaresi

Akhisar taraftarları Fenerbahçe maçını boykot edecek

Akhisarspor taraftar grubu Akigolar, çifte standart yapıldığı gerekçesiyle Fenerbahçe ile oynanacak olan kupa finalini boykot ederek maça gitmeyeceklerini duyurdu.

Eklenme: 08 Mayıs 2018 14:45 - Güncelleme: 08 Mayıs 2018 14:51

Ziraat Türkiye Kupası finalinde 10 Mayıs Perşembe günü oynanacak olan Akhisarspor - Fenerbahçe maçı öncesinde Akhisarspor taraftar grubu Akigolar flaş bir karar alarak Diyarbakır'a gitmeyeceklerini açıkladı. Akigolar taraftar grubundan yapılan açıklama şu şekilde:

"Fenerbahçe biletlerinin İnternet üzerinden, Akhisarspor biletlerinin ise sadece Akhisar Stadyum passolig gişesinden satışa sunulacağından, 04.05.2018 tarihinden itibaren İnternet üzerinden Akhisarspor passolig kartına başvuran şahıslara bilet satışı yapılmayacağından,

Akhisarspor tribün biletlerinin sadece Akhisarspor passolig kartları için satışa sunulacağından., rakibimize 15.108, bizlere 7.422 adet yer ayrılmasından dolayı, 1970 Akigo Taraftarlar Derneği ve Akigolar olarak maça gitmeme kararı almış bulunmaktayız.

Çifte standartların kullanıldığı ve Akhisarspor taraftarına yapılan bu ayrımcı kuralları koyanları kınıyor, göz yumanları ise Allaha havale ediyoruz."

(CNN Türk)