MedyaFaresi MedyaFaresi

''Akdeniz'de restleşme!'' İşte bugünün gazete manşetleri!

Hürriyet Türk Bankere Çılgın Fidye başlığı ile Adnan Saklı'yı manşete çekerken, Milliyet ve pek çok gazete ise Ortadoğu'da gerginliği manşete çekmiş. İşte gazete manşetleri

Eklenme: 28 Mayıs 2010 09:27 - Güncelleme: 07 Mart 2016 04:18

HÜRRİYET

Türk Bankere çılgın fidye

İtalyan polisi, iki hafta önce silahlı çete tarafından Rimini'de kaçırılan Türk asıllı Amerikalı banker Adnan Saklı'yı (55) şans eseri kurtardı.

MİLLİYET

Akdeniz'de restleşme

İsrail, Gazze'ye yardım götürmek için yola çıkan 9 gemilik filo karasularına girmekte diretirse komandolarla müdahale edecek.

VATAN

Ufukta kriz var

Gazze'ye insani yardım taşıyan 9 gemi dün yola çıktı. İsrail "Gelmeyin, gerekirse güç kullanırız" diye tehdit etti. Konvoy yarın İsrail karasularına girecek.

RADİKAL

Tuzla'da bir işçi daha 'kader'ine boyun eğdi

Türkiye grizu faciasının acısını atlatmadan 'kaderinde ölüm olan' mesleklerden birinden daha kötü haber geldi. Metin İnanır tersanelerde bu yıl can veren üçüncü, toplamda 134. işçi oldu.

CUMHURİYET

Yargıdan mal kaçırma

"Orman vasfını yitirmiş Hazine arazilerinin satışıyla" ilgili yasa çıkmadan Maliye Bakanlığı, Çevre ve Orman Bakanlığı ile Bayındırlık ve İskân Bakanlığı tarafından ortak bir çalışma yürütülmeye başlandı. Hükümet 2B'lerin yasa çıkar çıkmaz satışa hazır olmasını istiyor.

AKŞAM

Silivri'nin TRT isyanı

TRT Haber'deki 'Büyük Takip' programına, Silivri'den itiraz var. Ergenekon tutuklusu Muzaffer Tekin, savcıya dilekçe yazıp TRT hakkında suç duyurusunda bulundu.

SÖZCÜ

Korku dağları sardı

Başbakan, Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürlüğü yaptığı dönemin gün gün incelenmesini ve açığı olup olmadığının araştırılmasını istedi.

HABERTÜRK

Tehlikeli tırmanış

İsrail: Gemiler şov için geliyor, zorla durdururuz. Türkiye: Şov değil, sıradışı tepki zamanı.

SABAH

Türk banker operasyonu

ABD pasaportlu Türk işadamı Adnan Saklı'yı, İtalya'da kaçıran ve 27 milyar euro gibi müthiş bir fidye isteyen çete baskına yakalandı.

POSTA

Bebek davası

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün çocuk yapmamaları  konusunda anlaşmalarına rağmen kendisine haber vermeden hamile kalan 6 yıllık eşi Dr. Ferda Füzün'den boşanmak için dava açtı. Dr. Ferda Füzün ise "Bebekten haberi vardı. Üstelik adını Mehmet Ali koyacaktı" diyerek iddiayı yalanladı.

BİRGÜN

Nasıl rahat uyuyorsunuz?

Şerzan Kurt'un ölümüne 'kız meselesi' diyen Bakan Nimet Çubukçu'ya, 'YÖK eylem planı'nı hatırlatan Hasip Kaplan, "Nasıl rahat uyuyorsunuz" diye sordu.

TERCÜMAN

Kurbağalardan deprem uyarısı gibi

Selanik yakınlarında, milyonlarca kurbağa yuvalarından çıkarak yolları kapadı. Çin ve İtalya'daki büyük depremlerden önce de aynı olayın yaşandığını belirten uzmanlar deprem alarmı verdi.

YENİ ŞAFAK

Veli Küçük köyümü bastı

Yüksekova çetesini çökerten eski jandarma istihbaratçı Hüseyin Oğuz, Susurluk Komisyonu'na verdiği ifadeyle derin ilişkilerini deşifre ettiği Ergenekon sanığı Veli Küçük'ün Edirne'deki köyünü bastığını söyledi.

ZAMAN

Mahkeme salonunun ortasında komutana özel kürsü

27 Mayıs darbesiyle Yassıada mahkemesi, Başbakan Menderes ve iki bakanını idama götürürken, yaşanan hukuk katliamı tarihe kara bir leke olarak geçti. 50 yıl sonra ortaya çıkan fotoğraflar, bu katliamın belgeleri... Dünyanı hiçbir mahkemesinde görülemeyecek bir manzara Yassıada'da oluşturulmuş. Salonun ortasında Ada Komutanı Albay Tarık Güryay oturuyor. Bir tarafında sanık ve tanıklar, diğer tarafında hakim var. İstemediği her ifadeye, her karara müdahale ediyor.