MedyaFaresi MedyaFaresi

AK Parti'li ve BDP'li vekiller halayda kol kola!

VİDEO- Diyarbakır’da bir otelde düzenlenen 'Siirtliler Gecesi'ne katılan AK Parti ve BDP'li vekiller Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekti.

Eklenme: 27 Ocak 2013 17:27 - Güncelleme: 23 Mart 2016 06:18

AK PARTİ VE BDP’LİLER HALAYDA KOL KOLA! VİDEO

Siirtliler gecesine katılan AK Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ile Osman Ören, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan ve Nursel Aydoğan, Siirt Valisi Ahmet Aydın, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven kol kola girerek halay çekti. Gece Kürtçe şarkılar eşliğinde çekilen halayın ardından yapılan konuşmalarla devam etti. Devlet, millet ve bölge halkı olarak çok acılar çektiklerini belirten AK Parti Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran, artık bu kan ve acının sona ermesinin kaçınılmaz olduğunu belirterek bu sorunun sona ermesine kimsenin karşı çıkmaması gerektiğini kaydetti. Yaşanan olumlu havanın herkesi barışa odakladığını ifade eden Demirkıran, bu havanın herkeste bir barış umudu doğurduğunu söyledi.

Siirt Valisi Ahmet Aydın gecede Diyarbakır’da Vali Yardımcılığı görevini yürüttüğü sırada yaşadığı anılarını anlattı. Vali Aydın, "Hakikaten çok özel ve mutlu günler yaşadım bu şehirde. Çok sıkıntılı dönemlerimiz de oldu. Özellikle o dönemde Diyarbakır İl Emniyet Müdürü olan Zeki Çatalkaya, çok sert duran ve devletçi bir yapıya sahipti. Ancak ne olursa olsun o kötü günleri geride bıraktık ve inanıyorum ki o günler bir daha geri gelmeyecektir” dedi.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven ise yaptığı konuşmada, Siirt’in bir aşk ve ilim şehri olduğunu aktararak, bu ilim ve aşk ile yollarına devam edeceklerini ifade etti.

İHA