MedyaFaresi MedyaFaresi

AK Partili Selçuk Özdağ İYİ Parti'den aday mı olacak?

Manisa'da yerel seçim için siyaset kulisleri hareketlendi.AK Parti, Manisa’da MHP adayını destekleme kararı alırken, buna tepki gösteren AKP'li Selçuk Özdağ ise İYİ Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklifine olumlu yanıt verdi. AK Partili Özdağ, ‘Millet İttifakı’nın ortak adayı olacak.

Eklenme: 07 Ocak 2019 09:12 - Güncelleme: 07 Ocak 2019 09:15

Cumhur İttifakı Manisa'da büyük bir kırılma yaşıyor. AK Parti'de Genel Başkan yardımcılığı yapan, TBMM'deki FETÖ Darbe Girişimi Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ, İYİ Parti'den Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı oluyor. Yerel seçim ittifaklarında işler karışıyor…

MHP CENGÜZ ERGÜN'Ü ADAY GÖSTERDİ

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre; MHP Manisa'da mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ü tekrar aday gösterdi. AK Parti ise aday çıkarmadı.

3 PARTİDEN TEKLİF

Cumhur İttifakı'nın, Manisa'da MHP adayını destekleme kararı sonrası CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi, AK Partili eski vekil Selçuk Özdağ'a adaylık teklifi götürdü.

AK PARTİ'DEN İSTİFA EDECEK

Özdağ'ın, İYİ Parti'nin önerisine olumlu yaklaştığı öğrenildi. Özdağ, bu hafta içinde AK Parti'den aday adaylığı başvurusunu geri çekip partisinden istifa edecek ve İYİ Parti'ye geçecek. CHP ve İYİ Parti, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimde “Millet İttifakı” adayı olacak Özdağ'ı destekleyecek.

SOSYAL MEDYADAN SERT SÖZLERLE ELEŞTİRDİ

AK Parti eski milletvekili Selçuk Özdağ, sosyal medya hesabından Cumhur İttifakı'nın “Manisa kararı”nı şu sözlerle eleştirdi: “Açık ara birinci olduğumuz bir yerde büyükşehir belediye başkanlığının bir başka partiye verilmesini izah edemiyorum. Siyasette uzlaşma iyidir ama doğru olan bunu adalet temelinde yapmaktır. İnsanlara ait her karar tartışılabilir. Tek tartışılmazımız inançlarımız ve ülke menfaatleridir. Emeğe saygı adaletin bir gereğidir. Emek verenin lütfa ihtiyacı yoktur.

Şehzadeler şehrinin büyükşehir belediye başkanlığı partimizin ve emektar tabanımızın hakkıydı, bu karar doğru olmamıştır, artık olup biteni değerlendirmek tabanımızın vicdanına kalmıştır. Susmak ikbal sağlar ama itibar sağlamaz… Yanlışa yanlış diyemeyenler o yanlışın vebaline ortak olur. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı, kış- yaz demeden koşan, terleyen AK Parti tabanının anasının ak sütü gibi hakkıdır.”

En Çok Okunan Haberler