MedyaFaresi MedyaFaresi

AK Parti adayını Dombra ile açıklayacak

AK Parti, cumhurbaşkanı adayını bugün 4 bin kişinin davet edildiği Congresium’da büyük bir görsel şölen ile açıklayacak. ATO Kongre Merkezi'nde hazırlıklar büyük ölçüde tamamlandı.

Eklenme: 01 Temmuz 2014 09:44 - Güncelleme: 07 Nisan 2016 21:38

Hürriyet Gazetesi'nden Bülent Sarıoğlu ve Ümit Çetin'in haberine göre partinin adayını Başbakan Tayyip Erdoğan’ın 40 yıllık yol arkadaşı ve Ak Parti Genel Başkanvekili Mehmet Ali Şahin’in açıklaması bekleniyor.

Parti genel merkezinden, cumhurbaşkanı adayı tanıtım toplantısının yapılacağı ATO Kongre Merkezine kadar çıkan yollar bayrak ve flamalarla süslendi.

Yaklaşık 4 bin kişinin davet edildiği toplantının gerçekleştirileceği Kongre salonu, koridorları ve binanın dışı güvenlik şeritleriyle kapatıldı ve giriş için kontrol noktaları oluşturuldu.

KART RENGİNE UYGUN KOLTUK
Her davetlinin kart rengine uygun koltukta oturacağı, özel kartlarla gireceği toplantıya, 21’inci yasama döneminden itibaren son 4 dönemki AK Parti milletvekilleri, bakanlar, bakan yardımcıları, il, ilçe, belde belediye başkanları, MKYK üyeleri, büyük kongre delegeleri, il başkanları ve parti kurucuları davet edildi. 

Salon içinde başbakan yardımcıları, bakanlar, parti genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri ile diğer davetlilerin isimleri koltuklara yapıştırıldı.

DOMBRA ÇALACAK

Sinevizyon gösterisi için sahneye perde kuruldu. Sahnede kürsünün arkasına yerleştirilen multivizyon perdesinden partinin seçim müziklerinden "Dombra" şarkısı ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerel seçimin ardından balkon konuşması sırasında çalan "Zor olsa da dönmem senin yolundan" şarkısının denemeleri yapıldı.

Parti bayraklarıyla süslenen salonda, parti teşkilatından 250 kişinin çalıştığı belirtildi.
WATCHOUT ŞÖLEN
Aday için hazırlanan özel sunum, 3 boyut algısı yaratarak görsel zenginlik içeren watchout teknolojisi ile salona yansıtılacak. Dünyada birçok ünlünün konserlerinde kullandığı watchout teknolojisi sayesine yüksek çözünürlükte projeksiyonlar ve gelişmiş bilgisayar ağ teknolojisi kullanılarak görsel zenginlik yaratılıyor.

MEHMET ALİ ŞAHİN AÇIKLAYACAK
 Salona girişlerin saat 09.00’dan itibaren başlayacağı toplantıda adayın saat 11.30 civarında ilan edilmesi bekleniyor. Şahin’in salondaki açıklaması ve Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemle ilgili konuşmasının ardından AK Parti milletvekillerince imzalanan başvuru dilekçesi Meclis Başkanlığı’na götürülecek.

AK Parti ona emanet
ERDOĞAN’ın aday olması durumunda “Genel Başkanvekili” olarak Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Mehmet Ali Şahin yönetimin başında bulunacak. Parti tüzüğünde Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı, genel başkandan sonra 1 numaralı yardımcı olarak yer alıyor. Teşkilat Başkanı Süleyman Soylu ile Seçim İşleri Başkanı Mustafa Şentop ve Tanıtım-Medya Başkanı Hüseyin Çelik, parti hiyerarşisinde Şahin’in ardından geliyor. Şahin, 1980 öncesi futbol oynadığı Kasımpaşa Erokspor’dan beri yaklaşık 40 yıldır Erdoğan ile yol arkadaşlığını sürdürüyor. Şahin, 1980 öncesi Milli Selamet Partisi İstanbul İl Teşkilatı’ndan itibaren, 1980 sonrası Refah Partisi döneminde ve Ak Parti’nin kuruluşunda Erdoğan’ın yakın siyasi kadrosunda yer aldı.