MedyaFaresi MedyaFaresi

Ahmet Ümit'ten Alper Taş'a destek çağrısı

CHP Beyoğlu Belediye Başkan adayı ÖDP’li Alper Taş’a yazar Ahmet Ümit'ten destek geldi. Alper Taş’ın adaylığının Beyoğlu için bir umut olduğunu ifade eden yazar Ümit, “Beyoğlu’nda Alper Taş’ı destekleyelim, omuz verelim ve Beyoğlu’nu eski güzel günlerine geri döndürelim” dedi.

Eklenme: 14 Mart 2019 12:52 - Güncelleme: 14 Mart 2019 12:55

Yazar Ahmet Ümit, CHP’nin Beyoğlu Belediye Başkan adayı Alper Taş’a destek çağrısında bulundu.

Alper Taş’ın Beyoğlu için umut olduğunu söyleyen Ümit, Beyoğlu’nun giderek tek seslileşmeye doğru gittiğini belirterek “Alper Taş, düşünceleri, renkli kişiliği demokratik ve sosyalist kimliği nedeniyle Beyoğlu’na bu renkliliği yeniden kazandırabilecek bir şahsiyettir” dedi.

Yazar Ahmet Ümit, Taş’a destek videosunda şunları söyledi:

“Alper Taş’ın aday olması Beyoğlu için bir umuttur. Çünkü Beyoğlu tarihsel yapı gereği çok kültürlülüğü içeren, çok kültürlülüğü savunan, sanatın bulunduğu, hayatın bulunduğu, siyasetin bulunduğu, farklı kültürlerin bir arada bulunduğu bir bölge. Ne yazık ki bu günlerde tek seslileşmeye doğru gidiyor.  Alper Taş kendi düşünceleri nedeniyle çok renkli kişiliği nedeniyle demokratik ve sosyalist kimliği nedeniyle Beyoğlu’na bu renkliliği yeniden kazandırabilecek bir şahsiyettir. O nedenle Beyoğlu’nda Alper Taş’ı destekleyelim, omuz verelim ve Beyoğlu’nu eski güzel günlerine geri döndürelim.”

Ümit’in destek videosunu sosyal medya hesabından paylaşan Taş, “Beyoğlu’nun güzel günlere olan yolculuğunda, ilham aldığımız eserlerin sahibi, değerli edebiyatçımız Ahmet Ümit’e desteği için çok teşekkürler” dedi.

En Çok Okunan Haberler