MedyaFaresi MedyaFaresi

Ahmet Türk: Fren görevi görüyoruz

HDP'nin Mardin Büyükşehir adayı Ahmet Türk, "İktidarın gün geçtikçe ayrıştıran bir noktaya gittiğini görüyoruz. Biz burada hükümetin antidemokratik uygulamalarına karşı fren görevi görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Eklenme: 14 Mart 2019 12:39 - Güncelleme: 14 Mart 2019 12:58

HDP’nin Mardin Büyükşehir Adayı Ahmet Türk, Fox Tv’de İsmail Küçükkaya’nın sunduğu Çalar Saat programına konuk oldu, yerel seçimle ilgili açıklamalarda bulundu.

AKP’nin seçim sürecinde kullandığı dile ilişkin, “Demokrasi, kardeşlik açısından ipleri koparan bir siyaset izliyor. İktidarın gün geçtikçe ayrıştıran bir noktaya gittiğini görüyoruz.” diyen Ahmet Türk, “Biz burada, hükümetin antidemokratik politikalarına karşı fren görevi görüyoruz.” iddiasında bulundu.

“İttifak” tartışmalarına ilişkin de konuşan Türk,  “CHP, İyi Parti, HDP yan yanaymış gibi gösteriliyor” derken hiç bir partiyle ittifak içerisinde olmadığını öne sürdü.

"APOLİTİK SEÇMENİ ETKİLEMEK İSTİYORLAR"

“Türkiye partisi” olmaya çaba gösterdiklerini öne süren Türk, aydınların ve sanatçıların bunu yeterince gündeme getirmediğinden yakındı.

“Beka sorunu” tartışmasına da değinen Türk, “Beka konusuyla apolitik seçmeni etkilemek istiyorlar. Ancak ayrıştıran politikanın kimseye bir faydası olmaz. Süleyman Soylu’nun söyledikleri akıl almaz iftiralar. Kalkıyor, ’15-16 yaşındaki çocuk belediyede Ahmet Türk’ün karşısında ayak ayak üstüne atıyor, talimat veriyor’ diyor. Mardin’de herkes bana saygı duyar, böyle şey olur mu?” dedi.

En Çok Okunan Haberler