MedyaFaresi MedyaFaresi

Ahmet Ağaoğlu: İhtarnameyi Burak Yılmaz'a sormak lazım

Futbolcuları Burak Yılmaz'ın, alacakları ödenmediği için Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) başvuruda bulunmasıyla ilgili soru üzerine Ahmet Ağaoğlu, açıklamalarda bulundu.

Eklenme: 08 Eylül 2018 10:51 - Güncelleme: 08 Eylül 2018 10:55

Futbolcuları Burak Yılmaz'ın, alacakları ödenmediği için Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) başvuruda bulunmasıyla ilgili soru üzerine Ahmet Ağaoğlu, şunları kaydetti:

"Onu bir kendisine sormak lazım. Hangi düşünceyle böyle bir şeyde bulundu. Federasyona veya kulübe böyle bir ihtarname çekti, kendisine sormak lazım.

Zaten olay çok taze. Pek yorum yapabilecek durumda da değilim. Yönetimde görüşülecek bir konu. Başından beri benim söylediğim bir şey var, bugün bu sadece Trabzonspor'un sıkıntısı değil.

Ödemelerde yaşanan güçlükler sadece Trabzonspor Kulubünün yaşadığı bir sıkıntısı değil. 6-7 aydır oyuncularına para ödeyemeyen kulüpler var, fakat nedense geldiğimizden beri 10 ya da 11. ihtar.

Zaten geldiğimizin birinci ayında ihtarname bombardımanıyla karşılaştık.

Bu arada bunlar olurken 6 aydır para alamayıp da hiç sesini çıkarmayan oyuncular da var.

Bu oyunculardan ikisi de yabancı oyuncumuz. Herhalde 'İhtarnameyi çekersek bu parayı alırız.' diye düşünüyorlar. Ödenecek para varsa o para ödenir, ihtarnameye gerek yok."

Konunun daha yönetimde görüşülmediğini aktaran Ahmet Ağaoğlu, "Kendisine sormak lazım neden böyle bir davranışta bulundu.

Hemen transfer sezonunun kapanmasının ardından. Yani aradan bir hafta geçmeden böyle bir şeyle karşılaşıyoruz. Kaldı ki öyle çok birikmiş bir alacağı da yok. Geçen yıldan bir aylık, bu yıldan da bir aylık.

Bu sürece de bakarsak, tabi herhalde bu süreç içerisinde 30 dakika falan forma giydi." şeklinde konuştu.