MedyaFaresi MedyaFaresi

Ağaoğlu'ndan açıklama! Dostluk tatiliydi

İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün bir şirketin ağırlamasıyla Dubai seyahatine katıldığı yönündeki haberlere ilişkin açıklama yapan Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Zekeriya Öz Şirketimizin Uluslararası Satış Koordinatörü Halil İbrahim Demirhan’ın 15 yıllık dostu. Bu...

Eklenme: 07 Ocak 2014 16:11 - Güncelleme: 20 Aralık 2015 12:38

17 Aralık’ta başlayan ve yankıları devam eden yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun başındaki isim Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün ailesiyle birlikte Dubai’ye yaptığı seyahatin faturası tartışma yarattı.

77 bin 500 liralık faturanın bir inşaat şirketince ödendiği iddialarından sonra açıklama yapan Öz, “Masraflarımı ben ödedim” dedi. Ancak Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu tatil bedelinin Dubai temsilciliği tarafından karşılandığını doğruladı.

Yurtdışına konut satışı ve iş ortaklılıkları için kurdukları Dubai temsilciğinin 15 yıldır faaliyet gösterdiğini söyleyen iş adamı Ali Ağaoğlu, “Savcı Zekeriya Öz bizim uluslararası Satış Koordinatörümüz Halil İbrahim Demirhan’ın 15 yıllık dostu. Bu nedenle kendisini ağırlamak istemiş. Olay bizim bilgimiz dahilinde oldu” dedi.

Ağaoğlu, bahsi geçen temsilcilik aracılığıyla 800 milyon dolarlık konut satışı gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Hürriyet