MedyaFaresi MedyaFaresi

Ağa Hamamı'nda ikinci taciz skandalı! Turist kıza ne yaptılar?

ABD'li Molly S.'nin, Beyoğlu'ndaki Tarihi Ağa Hamam'ında 4 ay önce tacize uğramasının ardından bu kez, İrlandalı Alicia H. aynı gerekçeyle polise başvurdu.

Eklenme: 16 Eylül 2009 11:02 - Güncelleme: 26 Mart 2016 00:20
Turist kıza dakikalarca 'erotik masaj' yaptı

ABD'li Molly S.'nin, Beyoğlu'ndaki Tarihi Ağa Hamam'ında 4 ay önce tacize uğramasının ardından bu kez, İrlandalı Alicia H. aynı gerekçeyle polise başvurdu. Tacizcilerin gözaltına alınması sonrasında İrlandalı kız da apar topar ülkesine döndü.

İSTANBUL Beyoğlu'ndaki Tarihi Ağa Hamam'ı, 'Taciz Hamamı'na döndü... Geçtiğimiz Mayıs ayında Amerikalı Turist Molly S.'nin (25) tacize uğradığı hamamda bu kez de İrlandalı Alicia H. (23) cinsel tacize uğradığı gerekçesiyle polise sığındı. Gözaltına alınan tacizci tutuksuz yargılanmak üzere salıverilirken turist kız ise tatilini yarıda kesip ülkesine döndü.

Türkiye'ye bir arkadaşının nikah törenine katılmak için gelen Alicia H. masaj yaptırmak için geçtiğimiz Cumartesi günü 6 kişilik turist grubu ile Turnacıbaşı Caddesi'nde bulanan 555 yıllık Tarihi Ağa Hamamı'na geldi. Bir kadın ve iki erkek tarafından karşılanıp içeri giren gruptaki genç kız,üst katta bulunan masaj odasına girdi. Kıyafetlerini çıkartarak sadece mayo ile beklemeye başladı. Ancak içeri erkek masör girince şaşkına döndü. Masör Cemal Ş.(32) odanın kapısını kilitleyerek genç kıza masaj yapmaya başladı. Bu sırada turist kızın iddiasına göre Cemal Ş., Alicia H.'nin mayosunu aşağı sıyırmak istedi. Ardından da mayoyu tamamen çıkarttı.

GİTMESİNİ ENGELLEDİ

Çırılçıplak kalan turist, önce tepki veremedi. Cemal Ş., kızın genital ve göğüs çevresine parmaklarıyla bastırarak masaj yaptı. Cinsel organına da masaj bahanesiyle dokunan Cemal Ş. turist kızın gitmesine ise "Nereye gidiyorsun daha masaj bitmedi" diyerek engel oldu. Dakikalar boyunca süren taciz masajının son bulmasıyla kaçarcasına kendini odadan dışarı atan Alicia H. arkadaşlarını beklemeden hızla hamamdan kaçtı. Polise giden turist kızın şikayetçi olması üzerine emniyet birimleri Ağa Hamamı'na baskın düzenledi ve Cemal Ş.'yi gözaltına aldı. Cemal Ş. ifadesinde, genç kızın mayosunu çıkartmadığını ve tacizde bulunmadığını iddia etti. Cemal Ş. genç kızın isteği dışında hiçbir şey yapmadığını etik olarak kasık bölgesine ve ötesine masaj yapılmadığını söyledi.

Polis bu arada, Cemal Ş.'nin masörlük sertifikasının üzerinde değişiklik yapıldığını da belirledi. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla hakkında yasal işlem yapılan Cemal Ş., çıkartıldğı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Alicia H. yaşadığı olayın ardından ziyaretini yarıda keserek erkek arkadaşı ile birlikte ülkesine geri döndü.

MOLLY DE ŞİKÂYET ETTİ

Tarihi hamamda geçtiğimiz Mayıs ayında ise Amerikalı Molly S. (25) cinsel tacize uğradığı iddiasıyla polise başvurmuştu. Genç kız, kadın masör tarafından masaj
olacağını zannederek yarı çıplak halde beklerken, yanına gelen Yalcın A. (22) ve Polat K. (23) tarafından uğradığı tacizle kendini soyunma kabinine kilitlemişti. Hamam görevlisi tarafından kilitli kapının zorla açıldığı sırada kıyafetlerini giyen Molly S.'ye zorla çay ikram edilmişti. Genç kızın polise giderek şikayetçi olmasıyla da polis ekipleri Yalcın A. ve Polat K.'yı yakalamış ve "cinsel taciz" iddiasıyla gözaltına almıştı. Şüpheliler daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmıştı.