Abone Ol

Adnan Oktar Konusu Açılınca Canlı Yayın Gerildi

Cumhur İttifakı'na katılarak siyaset gündeminde adından sıkça söz ettiren Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, önemli açıklamalarda bulundu.

Adnan Oktar Konusu Açılınca Canlı Yayın Gerildi

Erbakan, Adnan Oktar'la ilgili tepki göstererek, "Ben tabi Adnan Oktar'ı savunacak değilim, siz konuyu çarpıtmayın. Tamamen burada ittifakla ilgili, Yeniden Refah Partisi'nin pozisyonuyla ilgili şeyler için çıktık."

Cumhur İttifakı ile seçime gireceğini açıklayan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "örgüt yöneticiliği", "cinsel istismar", "eğitim hakkının engellenmesi", "eziyet", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" ve "kişisel verilerin kaydedilmesi" suçlarından cezaevinde bulunan Adnan Oktar ile ilgili açıklamada bulundu.

TACİZ YAPTIĞINDA DAİR GÖRÜNTÜ VAR MI?

"Adnan Oktar'ın bir eserini birine tavsiye eder misiniz?" sorusuna "Ederim tabi. Çünkü kitabın kendisinde bir sıkıntı yok." diyen Erbakan, "Kitabın üzerinde Adnan Oktar yazması, bunca mağdur kadın, bunca çocuk. Bunlar sizi rahatsız etmez mi?" sorusuna şu cevabı verdi:

"Tabi ki rahatsız edebilir ama bu kitapları şu anda bulmaları mümkün değil. Bir yerde varsa da bu kitapları yakalım, çöpe atalım anlamına gelmez. Kitabın, kağıdın, cildin bir kabahati yok."

"20 senedir bu gruba operasyon yapılıyor, bir tane tape, kaset ortaya konamadı deyip savunuyorsunuz" sözlerine "Bu söylediklerinizle ilgili bir tane kaset çıkartılması gerekirdi bence." diyen Erbakan, "Bir tane Adnan Oktar'ın taciz yaptığına dair görüntü var mı?"

"Ben sizin Adnan Oktar'a ilginizi anlamaya çalışıyorum." sözlerine Erbakan, "Ben Adnan Oktar'ın müridiymişim gibi konuyu sürekli oraya getirmenize gerek yok. İlgimi anlattım size. Kitapları gayet güzel. Kitapların içindeki bilgilerin bir kabahati yok. Doğru her zaman doğrudur." cevabını verdi.